Ćwierć wieku w więzieniu za fałszywą fakturę

autor: Agnieszka Pokojska16.01.2017, 07:00; Aktualizacja: 16.01.2017, 07:12
vat

vatźródło: ShutterStock

Sejmowa komisja – pomimo rekomendacji odrzucenia – przyjęła projekt zakładający nawet 25 lat pozbawienia wolności za posługiwanie się fikcyjnymi dokumentami. Ale niektóre propozycje złagodziła.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Ciekawa(2017-01-17 10:09) Zgłoś naruszenie 20

    A stać nas na utrzymanie takich osób przez 25 lat? I jaki pożytek z tego dla społeczeństwa?

    Odpowiedz
  • Jsz(2017-01-17 09:47) Zgłoś naruszenie 21

    Przecież obecnym rządzącym chodzi o pieniądze ,a nie o sprawiedliwość . Nie będą badać czy myła się czy tez nie. Będzie potrzeba zasilenia kasy to pójdą po bandzie , a przedsiębiorca niech odwołuje się do woli. Nastrasza więzieniem ,konta zablokują . Później odpuszcza wiezienie ale kasy nie oddadzą . I kim jesteś ? Jesteś przegrany!!

    Odpowiedz
  • TOŚKA(2017-01-16 19:30) Zgłoś naruszenie 52

    Właściwie jeśli kara za fakturę fikcyjną jest taka sama jak za zabójstwo to lepiej wprowadźcie karę śmierci dla przedsiębiorcy i najlepiej egzekucje publiczne. W sytuacji kiedy Państwu brakuje na500+ to jestem ciekawa jak będą wyjaśniane przestępstwa tego typu i ile Państwo zarobi korzystając z tego przestępstwa.

    Odpowiedz
  • sadinternetowy_pl(2017-01-16 19:07) Zgłoś naruszenie 90

    Ciekawe jak Urzędy Skarbowe będą oceniać która faktura była fikcyjna?

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-01-16 17:42) Zgłoś naruszenie 70

    A za gwałcenie okresowo-cyklicznie dziecka - 4 lata . Pomijam , że niektórym wolno . Na przykład w Belgii . Albo innej Szwecji . Bo u nas przykładowo - w życiu .

    Odpowiedz
  • GłupiJaś(2017-01-16 17:36) Zgłoś naruszenie 60

    Mnie w Sądzie adwokat spółdzielni mieszkaniowej przedstawiła sfałszowane faktury i rąbnęli mnie na 10 tyś sędzia nie chciała nawet badać tematu na rozprawie - niska szkodliwość czynu czy układzik.

    Odpowiedz
  • wjw(2017-01-16 16:05) Zgłoś naruszenie 72

    A czemu nie od razu dożywocie ?

    Odpowiedz
  • Polska paranoja?(2017-01-16 15:45) Zgłoś naruszenie 155

    Za morderstwo morderca dostaje 1 rok w zawieszeniu a za jakąś fakturę można dostać 25 lat? Takie wyroki mogą być tylko w Polsce , dzikim kraj o rozwoju100 lat za murzynami?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mmm(2017-01-16 15:02) Zgłoś naruszenie 142

    He, he, he. A pamiętacie sprawę Romana Kluski, i jego firmy JTT Computer. Skarbówka i prokuratura od początku twierdziły, że to przekręt, działanie celowe. Pamiętacie jak zarekwirowano mu samochód i zatrzymano. Po latach NSA przyznał rację panu Klusce i uwolnił od wszelkich zarzutów. He, he. Jak więc słyszę, Ziro, że areszty stosowane będą tylko do oszustów a nie wobec ludzi, którzy się pomylili, to mnie to bawi, chociaż powinno chyba smucić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxx(2017-01-16 13:47) Zgłoś naruszenie 158

    Niech za wszystko jest 25 lat, bedzie porzadek i sprawiedliwosc wg. pisobolszewikow.

    Odpowiedz
  • roman(2017-01-16 13:07) Zgłoś naruszenie 127

    tylko w komunistycznym kraju takie absurdy sie wymysla

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tekla(2017-01-16 12:52) Zgłoś naruszenie 128

    Oszustów karać bardzo surowo, nie może być tak że za batonika się siedzi a za aferę w Amber Gold nie, a tak niestety było za rządów Hunów PO-PSL.

    Odpowiedz
  • tere(2017-01-16 11:48) Zgłoś naruszenie 2110

    Kara jest nieproporcjonalna. Nie można zrównywać fałszowania faktur z zabójstwem, które, pomijając karę dożywotniego pozbawienia wolności też zagrożone jest taką sankcją. Wystarczy wprowadzić dwie rzeczy - brak prawa do jakichkolwiek odliczeń w sytuacji transakcji poza rachunkiem bankowym oraz ewentualnie brak odliczeń od usług doradczych i niematerialnych.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • brede(2017-01-16 11:33) Zgłoś naruszenie 183

    Będziemy mieli afery mięsne. Dobrze, że nie ma kary śmierci, jak wówczas. Kto uwierzy, że wystawca faktury się pomylił...

    Odpowiedz
  • Taki dobry bizness....(2017-01-16 11:09) Zgłoś naruszenie 1415

    Wielu z tego żyło całkiem dobrze.... Ale Dobrej Zmianie przeszkadza wszystko i żyć ludziom nie daje - Komu to przeszkadzało jak szkodliwość społeczna niewielka.... Te 10 mld rocznie w tą czy tamtą stronę nikomu nie wadziło przecież.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Daniel(2017-01-16 10:23) Zgłoś naruszenie 21

    Ale jak komisja??? W całym artykule nie pada nazwa!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marycha (2017-01-16 09:36) Zgłoś naruszenie 3412

    Nie kary więzienia są dotkliwe a konfiskata mienia w całości i ujawnianie publiczne w mediach sprawców i ich czynów. Ujawnianie nazwisk oszustów i pokazywanie ich twarzy. Oczywiście należy pieniądze z przestępstw odszukać i zabrać. Więzienia już dziś przestępcy się nie boją.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz