statystyki

Ministerstwo Finansów: Pakiet paliwowy zadziałał, ale pojawiły się nowe sposoby oszustw

autor: Mariusz Szulc21.12.2016, 06:33; Aktualizacja: 21.12.2016, 06:39
pieniądze

Jak wyjaśnił wiceminister Jasiński na zmianach skorzystały zarówno legalne firmy, jak i budżet państwaźródło: ShutterStock

Pakiet paliwowy przyniósł efekty. Przestępcy ciągle jednak przemycają paliwa z zagranicy pod pozorem przywozu np. olejów smarowych – przyznał wiceminister finansów Wiesław Jasiński.

To odpowiedź na pytanie poselskie o efekty wprowadzenia tzw. pakietu paliwowego. Chodzi głównie o wymóg, zgodnie z którym podmiot przywożący paliwo do Polski lub jego odbiorca musi najpierw zapłacić podatek, a dopiero potem, składając deklarację VAT, może domagać się jego zwrotu.

Dzięki temu fiskus najpierw otrzymuje daninę, a dopiero potem może weryfikować transakcję.

Jak wyjaśnił wiceminister Jasiński na zmianach skorzystały zarówno legalne firmy, jak i budżet państwa. Przyznał jednak, że przestępcy znaleźli już nowe sposoby oszustw. Dlatego zapowiedział koordynowane kontrole krajowych odbiorców paliwa i intensywne kontrole autocystern, realizowane przy wykorzystaniu zupełnie nowej metodyki.


Pozostało jeszcze 26% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane