Interpretacje z błędnymi pouczeniami

autor: Łukasz Zalewski15.12.2016, 07:45; Aktualizacja: 15.12.2016, 08:08
przedsiębiorca prawo

W praktyce pouczenia nie są jednakowe. Bywa, że organy dodają w nich różne uzupełniające informacjeźródło: ShutterStock

Ordynacja podatkowa wymaga od organów wydających interpretacje, aby pouczyły podatników o możliwości złożenia skargi na interpretację do sądu administracyjnego. Zapał wójtów w instruowaniu podatników sięga czasem tak daleko, że stoi w sprzeczności z literą prawa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Ola boga Marcinie Matyko :-)(2016-12-15 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ożesz, dla kogo niby interpretacja jest wiążąca? W Polsce od 2006 roku NIE MA wiążących interpretacji - ponoć było to niekonstytucyjne. Zdaniem TK tylko ustawa może decydować o podatkach, nie interpretacja.

    Odpowiedz
  • sn(2016-12-16 08:16) Zgłoś naruszenie 50

    Władzo "ciężko pracująca" (MF,Sejm ,Senat z wysokimi pensjami ,nagrodami ,ryczałtami 30 tys. za ciężką pracę ) napisz nowe prawo dobrze od początku, bo w tym galimatiasie nikt już nie może się pozbierać , nawet tęgie głowy organów ,prawników, doradców, co tu mówić zwykłemu podatnikowi, a przecież ono tak powinno być zrozumiale napisane , bo to dla NIEGO JEST. Nowa zmiano wyrzuć tych fachowców z kapelusza prezia , a weź autentycznych fachowców ,niech napiszą ordynację bez interpretacji , bo takie metody na okólniki do ustaw ,przerabialiśmy za PZPR. Czy wraca stare , to po co było zmieniać ten system????. Teraz jak widać to jest horror ,dla osób i firm!!!!.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane