statystyki

MF: Ze Służby Celnej odejdą tylko emeryci i współpracownicy SB

autor: Mariusz Szulc04.07.2016, 18:00
Służba Celna / fot. Marcin Szala

Służba Celna / fot. Marcin Szalaźródło: Creative Commons

Nie będzie masowych zwolnień. Wiedza, zaangażowanie i doświadczenie celników będą efektywnie wykorzystane w ramach Krajowej Administracji Skarbowej – zapewnił wiceminister finansów Marian Banaś w odpowiedzi na poselską interpelację.

Reklama


Zaznaczył jednak, że nie ma na myśli wszystkich, lecz większość pracowników i funkcjonariuszy zatrudnionych i pełniących dziś służbę w ramach Służby Celnej. Wyjątkiem z całą pewnością będą osoby, które przejdą na przysługującą im emeryturę oraz współpracownicy i funkcjonariusze komunistycznej służby bezpieczeństwa – podkreślił.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • SC powinna podlegać pod MSWiA jak w USA!!(2016-07-05 11:09) Zgłoś naruszenie 452

    Niezrozumiały jest fakt ,że politycy nie chcą wziąć przykładu ze Stanów Zjednoczonych gdzie Służba Celna po atakach terrorystycznych z 11 września została scalona ze Strażą Graniczną. Stany Zjednoczone dzięki takiemu połączeniu dysponują obecnie bardzo sprawnym aparatem bezpieczeństwa w zakresie ochrony granic osób i towarów U.S. Customs and Border Protection (dosł. z ang. Urząd Celny i Ochrony Granic) – federalna agencja rządowa USA, . Agencja ta zajmuje się cłem, i przestrzeganiem praw związanych z handlem, cłami i przekraczaniem granic.

    Odpowiedz
  • Bond(2016-07-05 11:45) Zgłoś naruszenie 393

    Nikt już nie wierzy Banasiowi. A celników to wprost oszukuje. Miota się w swoich wypowiedziach jakby nie był w temacie albo temat znał powierzchownie.

    Odpowiedz
  • Zwolnienia będą bo taki jest cel reformy!!(2016-07-05 11:13) Zgłoś naruszenie 342

    Kłamie jak najęty!! Prawda jest taka,że Min Fin planuje z obecnych 14,5 tys funkcjonariuszy wyrzucić z munduru ok 10,5 tys pozostawiając w mundurze ok 4 tys funkcjonariuszy plus 2 tysiące ma dojść na warunkach VIP-oskich -pracowników księgowych z UKS-ów, którym z automatu pan Banaś chce przyznać stopnie oficerskie oraz emerytury mundurowe. Wszystko to oczywiście kosztem funkcjonariuszy likwidowanej Służby Celnej . Nie dość tego,bo z 14,5 tys obecnych funkcjonariuszy ok 15% ma nie otrzymać nowej propozycji pracy!!

    Odpowiedz
  • Kot(2016-07-05 06:28) Zgłoś naruszenie 347

    Stopień służbowy nadawany jest dożywotnio, ten infantylny mały człowiekiem nawet tego nie wie... A dekomunizacja raz przeszli... emeryci odchodzą na bieżąco więc o co tu chodzi.... może o to aby sparalizowac Państwo polskie.... I to jest ich religia nie żadna inna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • yty(2016-07-04 18:49) Zgłoś naruszenie 304

    baju , baju a po co to w ogóle paprać

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aa(2016-07-05 13:45) Zgłoś naruszenie 220

    Kto z ramienia MF będzie oceniał wiedze, doświadczenie zawodowe i zaangażowanie funkcjonariuszy celnych? Już w latach 2009-2010 "super oficerowie" dokonali takiej oceny. Czy będzie kolejna powtórka z rozrywki i koleżkom wszystko , plepsowi nic? Sugeruję niektórym posłuchać piosenki Boli mnie głowa i nie mogę spać - Maleńczuk

    Odpowiedz
  • Zazusssssssssss(2016-07-05 08:21) Zgłoś naruszenie 532

    Do kota, śmieszny jesteś Może wcześniejsza emeryturka się marzy ?

    Odpowiedz
  • cel(2016-07-05 08:21) Zgłoś naruszenie 516

    W całej Służbie Celnej jest od liku takich, którzy w improwizacji i chamskiej ściemie byli zawsze dobrzy.

    Odpowiedz
  • Szary(2016-07-06 21:29) Zgłoś naruszenie 50

    @"SC powinna podlegać pod MSWiA jak w USA": w USA służba celna została nie tyle włączona do Straży granicznej, ile wszczepiona w "wielogłowego gigasmoka" Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS). Po utworzeniu DHS w rosyjskich gazetach pojawiły się tytuły w rodzaju "KGB zawyłaby z zazdrości". Może KGB tak, ale ja nie! Proszę też nie sugerować, że nasza (?) ustawa antyterrorystyczna jest dla mojego dobra, bo dotychczasowe przepisy i procedury były nieefektywne.

    Odpowiedz
  • Żeszty(2016-07-06 21:33) Zgłoś naruszenie 30

    Z pracy odejdą emeryci oraz "współpracownicy i funkcjonariusze komunistycznej służby bezpieczeństwa". A ci ostatni na podstawie...? Jakiś nowy kodeks pracy? Czy rozwiązanie stosunku słuzbowego z powodu osiagnięcia czegośtam? Czyli po prostu "nieprzydatność do służby"? A potem sądy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2016-07-09 21:04) Zgłoś naruszenie 20

    Debili nie sieją oni tworzą wszelkiej maści partie, a później swoje zakompleksienia skrywają pod teką ministra.

    Odpowiedz
  • D...(2016-07-06 18:25) Zgłoś naruszenie 115

    Rozgonić ich, banda niekompetentnych nierobów! Jak to każdy urzędnik ma we krwi: tylko żreć z koryta ile wlezie, a jak chcą ich odsunąć - zaraz jęki i lament, jaka to krzywda całemu krajowi się dzieje! Uczciwie, ciężko pracujący ludzie popierają reformę KAS, a już w szczególności przekształcenie Służby Celnej w formację graniczną!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz