statystyki

Znak towarowy nie dla celów osobistych

autor: Mariusz Szulc22.02.2016, 07:41; Aktualizacja: 22.02.2016, 10:42
podatki-PIT-kredyt

podatki, PIT, kredytźródło: ShutterStock

Wystarczy raz wnieść znak handlowy aportem do spółki, żeby zapłacić z tego tytułu VAT – uznał dyrektor warszawskiej izby.

Chodziło o kobietę, która spodziewała się darowizny znaku towarowego. Nie prowadziła działalności gospodarczej. Znak miał wejść w skład jej majątku osobistego i nie miał być wykorzystywany w celach zarobkowych. Rozważała wniesienie go aportem do spółki osobowej, której byłaby wspólnikiem. Dopiero wtedy znak zostałby wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych i wykorzystywany do celów działalności (spółki). Kobieta uważała, że nie powinna rozliczać VAT z tytułu aportu. Aby mieć status podatnika, musiałaby prowadzić działalność charakteryzującą się stałością, powtarzalnością i niezależnością wykonywania. Wniesienie znaku do spółki byłoby transakcją jednorazową i dotyczyłoby majątku osobistego – podkreślała.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane