statystyki

Znak towarowy nie dla celów osobistych

autor: Mariusz Szulc22.02.2016, 07:41; Aktualizacja: 22.02.2016, 10:42
podatki-PIT-kredyt

podatki, PIT, kredytźródło: ShutterStock

Wystarczy raz wnieść znak handlowy aportem do spółki, żeby zapłacić z tego tytułu VAT – uznał dyrektor warszawskiej izby.

Chodziło o kobietę, która spodziewała się darowizny znaku towarowego. Nie prowadziła działalności gospodarczej. Znak miał wejść w skład jej majątku osobistego i nie miał być wykorzystywany w celach zarobkowych. Rozważała wniesienie go aportem do spółki osobowej, której byłaby wspólnikiem. Dopiero wtedy znak zostałby wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych i wykorzystywany do celów działalności (spółki). Kobieta uważała, że nie powinna rozliczać VAT z tytułu aportu. Aby mieć status podatnika, musiałaby prowadzić działalność charakteryzującą się stałością, powtarzalnością i niezależnością wykonywania. Wniesienie znaku do spółki byłoby transakcją jednorazową i dotyczyłoby majątku osobistego – podkreślała.


Pozostało 44% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane