statystyki

Jak odliczyć VAT przy zakupie samochodu

autor: Ewa Ciechanowska30.11.2015, 11:15; Aktualizacja: 18.12.2015, 10:29
Samochód

Od 1 kwietnia 2014 r. kwestie dotyczące prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi reguluje art. 86a ustawy o VATźródło: ShutterStock

TEZA: Jeśli pojazd samochodowy przeznaczony będzie wyłącznie na wynajem, to przedsiębiorcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego w związku z zakupem tego pojazdu, bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu.

Nr IPTPP3/4512-374/15-4/ALN

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ z 3 listopada 2015 r.

PROBLEM

Przedsiębiorca zajmuje się wypiekiem pieczywa oraz wynajmuje budynek dla przedszkola. Przedszkole znajduje się w takiej części miasta, gdzie komunikacja miejska ani minibusy nie rozwiązują problemu z dojazdami.

Podatnik planuje zakup samochodu marki Volkswagen (9 miejsc siedzących łącznie z kierowcą). Zakupiony pojazd będzie wynajmowany na potrzeby przedszkola (dowóz dzieci i pracowników przedszkola, przewóz dzieci na zajęcia dodatkowe, np. na basen czy do biblioteki, na wycieczki do lasu lub na zajęcia rehabilitacyjne).

Przedsiębiorca jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem VAT i prowadzi m.in. działalność w zakresie wynajmu pojazdów samochodowych (PKD 77.11.Z).


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane