statystyki

Jak wykazać zakup usług od podmiotu niezarejestrowanego dla potrzeb VAT

autor: Rafał Styczyński31.08.2015, 12:34; Aktualizacja: 03.10.2015, 12:23

Podatniczka zakupiła usługi budowlane od spółki, która okazała się podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą, jednak niezarejestrowanym dla celów VAT. Czy ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez taki podmiot?

EKSPERT RADZI

Odliczeniu od podatku należnego podlega cały podatek naliczony wynikający z czynności nabycia towarów i usług wykorzystywanych do wykonywania działalności gospodarczej. Ustawodawca przewiduje jednak pewne wyjątki w tym zakresie poprzez:

● wprowadzenie ograniczeń w odliczeniach VAT naliczonego polegających na wyłączeniu możliwości odliczenia w niektórych sytuacjach (art. 88 ustawy o VAT),

● wprowadzenie procentowo i kwotowo określonej górnej granicy sumy podatku, jaki może zostać odliczony przy dokonywaniu określonych czynności, które są podejmowane w ramach prowadzonej działalności opodatkowanej (art. 86 ust. 3 ustawy o VAT).


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane