statystyki

Tydzień z komentarzami. Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

autor: Radosław Kowalski22.06.2015, 10:45; Aktualizacja: 22.06.2015, 11:08
W przygotowaniu są kolejne zmiany, w tym niezwykle ważne, bo m.in. dotyczące kontrowersyjnego problemu korekt przychodów i kosztów.

W przygotowaniu są kolejne zmiany, w tym niezwykle ważne, bo m.in. dotyczące kontrowersyjnego problemu korekt przychodów i kosztów.źródło: ShutterStock

Z początkiem 2015 r. prawodawca wprowadził obszerne zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podkreślić trzeba, że nowelizacje przepisów zostały dokonane kilkoma ustawami zmieniającymi, co bez wątpienia może w praktyce stanowić dodatkową trudność dla podatników zobligowanych do ich stosowania.

Same tylko zmiany obowiązujące od 2015 r. (uwzględniając różne terminy ich wprowadzania) obejmują obszerny zakres i dotyczą licznych artykułów ustawy o PIT. Dodatkowo warto wskazać, że część zmian, które weszły w życie od stycznia, miała zastosowanie już do dochodów osiągniętych w roku ubiegłym. Warto więc się im przyjrzeć, aby w razie potrzeby niezwłocznie dokonać stosownych korekt.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane