statystyki

Tydzień z komentarzami. Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

autor: Radosław Kowalski22.06.2015, 10:45; Aktualizacja: 22.06.2015, 11:08
W przygotowaniu są kolejne zmiany, w tym niezwykle ważne, bo m.in. dotyczące kontrowersyjnego problemu korekt przychodów i kosztów.

W przygotowaniu są kolejne zmiany, w tym niezwykle ważne, bo m.in. dotyczące kontrowersyjnego problemu korekt przychodów i kosztów.źródło: ShutterStock

Z początkiem 2015 r. prawodawca wprowadził obszerne zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podkreślić trzeba, że nowelizacje przepisów zostały dokonane kilkoma ustawami zmieniającymi, co bez wątpienia może w praktyce stanowić dodatkową trudność dla podatników zobligowanych do ich stosowania.

Same tylko zmiany obowiązujące od 2015 r. (uwzględniając różne terminy ich wprowadzania) obejmują obszerny zakres i dotyczą licznych artykułów ustawy o PIT. Dodatkowo warto wskazać, że część zmian, które weszły w życie od stycznia, miała zastosowanie już do dochodów osiągniętych w roku ubiegłym. Warto więc się im przyjrzeć, aby w razie potrzeby niezwłocznie dokonać stosownych korekt.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane