statystyki

Kiedy wystawić fakturę, gdy wpłacono zaliczkę

autor: Tomasz Krywan11.05.2015, 09:55; Aktualizacja: 11.05.2015, 10:38

18 kwietnia podatnik otrzymał zaliczkę. Czy jeżeli przed końcem kwietnia wyda towar, to musi wystawić fakturę zaliczkową? Czy może wystawić jedynie fakturę końcową?

Reklama


Obowiązek wystawiania faktur zaliczkowych wynika z art. 106b ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT. Zgodnie z nim podatnik musi wystawić fakturę dokumentującą otrzymanie całości lub części zapłaty przed dokonaniem czynności, o których mowa w art. 106b ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy o VAT (w szczególności otrzymanie całości lub części zapłaty przed dokonaniem sprzedaży na rzecz innego podatnika VAT, podatku od wartości dodanej lub podatku o podobnym charakterze).

Termin wystawiania faktur zaliczkowych upływa 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymano całość lub część zapłaty od nabywcy. Pojawia się więc pytanie, czy obowiązek wystawiania faktur zaliczkowych w tym terminie istnieje, jeżeli w miesiącu otrzymania całości lub części zapłaty dojdzie do dokonania dostawy towarów lub wykonania usługi?


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane

Reklama