Od 2015 roku wszyscy lekarze, fryzjerzy i kosmetyczki z kasami fiskalnymi

autor: Agnieszka Pokojska13.11.2014, 07:40; Aktualizacja: 13.11.2014, 07:42
Dziś świadczący takie usługi nie muszą ewidencjonować obrotu, jeśli w trakcie roku nie przekroczy on 20 tys. zł.

Dziś świadczący takie usługi nie muszą ewidencjonować obrotu, jeśli w trakcie roku nie przekroczy on 20 tys. zł.źródło: ShutterStock

Od 2015 r. wszyscy lekarze, dentyści, fryzjerzy i kosmetyczki będą musieli stosować kasy fiskalne, niezależnie od wysokości swojego obrotu – wynika z opublikowanego już rozporządzenia ministra finansów.

Dziś świadczący takie usługi nie muszą ewidencjonować obrotu, jeśli w trakcie roku nie przekroczy on 20 tys. zł (chodzi o sprzedaż na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej). Z takiego zwolnienia będą mogli korzystać już tylko do końca lutego 2015 r.

Obowiązek stosowania kas, bez względu na wielkość obrotu, obejmie także podatników świadczących usługi w zakresie:

● naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • cudowny i uczciwy?(2014-11-13 11:31) Zgłoś naruszenie 10

    NO I BARDZO DOBRZE, BO LEKARZE BIORĄ PO 100-200zł za 5-15 minut konsultacji i się bogacą bez wpłayy do Państwa - chore. A później mówią że lekarz to cudowny człowiek...

    Odpowiedz
  • k(2014-11-14 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    20 tys. zł na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej, ok. 1700/miesiac taka forsa...! i jeszcze żeby niektórzy zapłacili człowiekowi, może na m(2) działki lub lub kilka albo innej nieruchomości starczy w tym zakup tej kasy-złomu lub plastiku, zus , inne opłaty mieszkaniowe, media itd., bo coraz więcej i wyższe, apeluje do parlamentu, decydentów, popleczników tych pomysłów, by niezwłocznie podali się do dymisji, zrzekli wszelkich fuch, oddali wszelkie służbowe bryki, przywileje darmowych przejazdów itp., to samo nakazali innym i podobnym milionerom jeśli mają odrobinę honoru, są katolikami lub innego wyznania, nawet ateistami, itp. !

    Odpowiedz
  • A co z adwokatami?(2014-11-13 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    A adwokaci co, święte krowy?

    Odpowiedz
  • damian(2014-11-15 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    W dalszym ciagu nie ma wzmianki o kasach fiskalnych w kosciolach ,tam jest z czego sie rozliczac lapowki za chszty,komunie ,biezmowania ,sluby,pogrzeby ,codzienne zucanie na tace to wszystko ,kazda zlotowka rzucona w kosciele powinna przeleciec przez kase fiskalna i wystawic odpowiedni podatek od kwoty

    Odpowiedz
  • wynalazca(2014-11-17 02:18) Zgłoś naruszenie 00

    Hehehe, i co z tego że umieścimy kasy fiskalne wszędzie jak i tak pieniądze które idą do budżetu są marnowane na bzdety urzędnicze i chaty dla gryzipiórków i tak w kółko, tylko szara strefa jest najbardziej ekonomicznym i sprawiedliwym systemem

    Odpowiedz
  • do cudowny i uczciwy?(2014-11-13 23:57) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie bierzesz paragonu - chociaż dzięki Styropianowcom i tak sobie nie odliczysz od podatku.
    A może należało zostać lekarzem i też byś się bogacił.
    Może nie zauważyłeś, ale Styropianowcy zlikwidowali zawód lekarza - teraz są świadczeniodawcy, którym NFZ zabrania wykonywania właściwych procedur medycznych pod groźbą kar finansowych.
    I na koniec: dlaczego lekarz prowadzący działalność gospodarczą (bo decyzją Styropianowców lekarz nie wykonuje wolnego zawodu, lecz jest przedsiębiorcą ?!) , nie może być płatnikiem VAT, skoro inni mogą ?

    Odpowiedz
  • grzegoz(2014-12-30 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Cos mi sie zdaje ze bedzie po nowym roku piata fala emigracji z polski

    Odpowiedz