statystyki

Nie tylko SAD z pieczęcią daje prawo do zerowej stawki VAT

autor: Elżbieta Delert16.09.2014, 08:23; Aktualizacja: 16.09.2014, 08:25
VAT

VATźródło: ShutterStock

Każdy dokument potwierdzający wywóz towarów poza granicę Unii Europejskiej uprawnia do preferencyjnego opodatkowania – potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawa dotyczyła spółki, której urząd kontroli skarbowej zarzucił, że błędnie uznała transakcję za eksport towarów i że w związku z tym niesłusznie zastosowała stawkę 0 proc. VAT. Urząd był zdania, że warunkiem skorzystania z tej preferencji jest potwierdzenie przez urząd celny wywozu towarów poza terytorium Wspólnoty. Wprawdzie spółka posiadała dokumenty SAD, mające potwierdzić fizyczny wywóz towarów poza granice UE, ale – jak zauważył urząd – nie było na nich pieczęci wskazującej datę i nazwę ostatniego urzędu celnego przed opuszczeniem przez towary obszaru celnego Wspólnoty, czyli pieczęci urzędu wyprowadzenia. W związku z tym urząd uznał, że spółka powinna była zastosować podstawową stawkę VAT.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane