Zgłoszenie darowizny do urzędu skarbowego. Czy zawsze jest konieczne?

autor: Katarzyna Witwicka16.05.2018, 07:00
Podatnicy mogą uniknąć płacenia podatku od darowizny, jeśli na czas zgłoszą jej otrzymanie skarbówce.

Podatnicy mogą uniknąć płacenia podatku od darowizny, jeśli na czas zgłoszą jej otrzymanie skarbówce.źródło: ShutterStock

Podatnicy mogą uniknąć płacenia podatku od darowizny, jeśli na czas zgłoszą jej otrzymanie skarbówce. Jeśli umowa darowizny została zawarta w formie aktu notarialnego, obowiązek ten przechodzi z podatnika na notariusza. W każdym innym przypadku niezgłoszenie darowizny może skutkować wysokimi karami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

  • j...(2018-05-16 10:17) Zgłoś naruszenie 102

    chyba coś poszło nie tak... czyli więcej zapłaci obdarowany z pierwszej grupy, aniżeli z trzeciej? fatalnie napisany artykuł.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • a(2018-05-16 11:09) Zgłoś naruszenie 91

    Artykuł nie do końca strawny dla zwykłego Kowalskiego, ale doradcy podatkowi też chcą żyć :)

    Odpowiedz
  • Asia z Podlasia(2018-05-16 15:11) Zgłoś naruszenie 70

    a może by tak również wspomnieć o art. 4a ustawy??? chyba, że autor ma tekst sprzed 2007 roku

    Odpowiedz
  • Tak być powinno(2018-05-16 20:20) Zgłoś naruszenie 30

    Z powyższej treści wynika ".....podatek należy odprowadzić od kwoty : .9637 zł - jeżeli........ Winno być .... podatek należy odprowadzić od kwoty" . powyżej 9637 zł - jeżeli ......

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane