CIT-em we wspólników. Kto zainwestuje, ten zapłaci

autor: Łukasz Zalewski, Katarzyna Jędrzejewska, Tomasz Jóźwik14.11.2017, 07:14; Aktualizacja: 14.11.2017, 08:14
podatki, rachunki, dokumenty

Obecnie wniesienie wkładu pieniężnego nie jest opodatkowane. Jest uznawane za czynność neutralną pod względem podatkowym.źródło: ShutterStock

Fiskus pobierze podatek dochodowy nie tylko przy aportach, ale także od gotówki wnoszonej do spółek. Eksperci są zdumieni, że tak duża zmiana mogła przejść niezauważenie przez rząd, Sejm i Senat.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • heh(2017-11-16 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    w skrajnych wypadkach będzie to oznaczało, że zapłacimy podatek od zapłacenia podatku.

    Odpowiedz
  • szeregowy(2017-11-14 20:32) Zgłoś naruszenie 30

    A ja się pytam - gdzie była Krajowa Rada Doradców Podatkowych, opiniująca projekty podatkowe z mocy prawa ? - zob. art. 56 ust. 2 pkt 7 ustawy o doradztwie podatkowym

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mikrus(2017-11-14 19:11) Zgłoś naruszenie 50

    A ja zapytam się w próżnię, - Gdzie jest k....., opozycja? Śpi.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2017-11-14 15:13) Zgłoś naruszenie 50

    Przecięż Morawiecki w tym jest dobry (bicie Polaków po tyłkach )ale przełoży im się to w wyborach

    Odpowiedz
  • Porzadek(2017-11-14 13:59) Zgłoś naruszenie 81

    Co teraz GPowi wyznawcy PiSu i inne trolle kaczoruskie? Syndrom sztokholmski trwa?

    Odpowiedz
  • s(2017-11-14 13:17) Zgłoś naruszenie 40

    pozostaje VETO

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-11-14 11:18) Zgłoś naruszenie 220

    Wszelkie "lub czasopisma" oraz "nie dotyczy porów i selerów" wymiękają przy takim błędzie. To błąd o wielkich skutkach podatkowych. I mocno destruktywny gospodarczo, A raczej nie mamy wątpliwości, że to błąd wynikający z niepanowania nad legislacją, a nie świadoma podwyżka podatku w sposób absurdalny.

    Odpowiedz
  • -KL-(2017-11-14 10:18) Zgłoś naruszenie 140

    To byłoby tak głupie że aż nie mogę w to uwierzyć. Czy naprawdę legislacja w Polsce zeszła już na takie dno ? Nie - to musi być jakaś pomyłka.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz