statystyki

Gdzie pracownicy, tam i rozliczanie VAT

autor: Mariusz Szulc04.10.2017, 16:00
VAT

Dyrektor KIS nie miał wątpliwości, że w świetle tego rozporządzenia oraz wyroków TSUE szwajcarska spółka ma w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczejźródło: ShutterStock

Zagraniczny przedsiębiorca, który zobowiązał się promować produkty swojego kontrahenta w naszym kraju i zatrudnia w tym celu fachowy personel, ma stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i tu powinien rozliczać VAT – stwierdził dyrektor KIS.

Reklama


Pytanie zadała szwajcarska spółka, która na podstawie umowy agencyjnej zobowiązała się promować w Polsce produkty swojego kontrahenta. W tym celu zatrudniła tu dwóch pracowników, którzy mieli zbierać zamówienia na jego produkty. Nie podpisywali oni jednak żadnych umów, ponieważ decyzje o sprzedaży były podejmowane w Szwajcarii.

Działalność w Polsce była jedynie pomocnicza, miała ograniczony charakter. Spółka ponosiła jedynie koszty związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom, wynajmem samochodów itp.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane