statystyki

Większość przedsiębiorców od razu odliczyłaby wydatki

autor: Agnieszka Pokojska31.07.2017, 07:52; Aktualizacja: 31.07.2017, 08:10
biznes, firma

Podniesienie limitu jednorazowej amortyzacji – z dzisiejszych 3,5 tys. do 10 tys. zł – to dwukrotnie więcej niż założono w opublikowanym projekcie nowelizacji ustaw o: PIT i CIT i ryczałcie ewidencjonowany.źródło: ShutterStock

66 proc. firm inwestujących w składniki majątku wydaje na nie od 3,5 tys. do 10 tys. zł – wynika z szacunków Ministerstwa Rozwoju. Jeśli resort finansów przystanie na pomysł jednorazowej amortyzacji do 10 tys. zł, to liczba firm umarzających mienie w czasie spadłaby o dwie trzecie.

Reklama


O tym, że Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w artykule „Uszczelnianie CIT i PIT ciągle jeszcze w obróbce” (DGP nr 143/2017).

Podniesienie limitu jednorazowej amortyzacji – z dzisiejszych 3,5 tys. do 10 tys. zł – to dwukrotnie więcej niż założono w opublikowanym projekcie nowelizacji ustaw o: PIT i CIT i ryczałcie ewidencjonowany. W projekcie tym napisano, że limit zostanie podniesiony z 3,5 tys. do 5 tys. zł. Zmiana nie jest jeszcze przesądzona, ostatecznie zdecyduje o niej Sejm. Miałaby wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane