statystyki

Większość przedsiębiorców od razu odliczyłaby wydatki

autor: Agnieszka Pokojska31.07.2017, 07:52; Aktualizacja: 31.07.2017, 08:10
biznes, firma

Podniesienie limitu jednorazowej amortyzacji – z dzisiejszych 3,5 tys. do 10 tys. zł – to dwukrotnie więcej niż założono w opublikowanym projekcie nowelizacji ustaw o: PIT i CIT i ryczałcie ewidencjonowany.źródło: ShutterStock

66 proc. firm inwestujących w składniki majątku wydaje na nie od 3,5 tys. do 10 tys. zł – wynika z szacunków Ministerstwa Rozwoju. Jeśli resort finansów przystanie na pomysł jednorazowej amortyzacji do 10 tys. zł, to liczba firm umarzających mienie w czasie spadłaby o dwie trzecie.

O tym, że Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w artykule „Uszczelnianie CIT i PIT ciągle jeszcze w obróbce” (DGP nr 143/2017).

Podniesienie limitu jednorazowej amortyzacji – z dzisiejszych 3,5 tys. do 10 tys. zł – to dwukrotnie więcej niż założono w opublikowanym projekcie nowelizacji ustaw o: PIT i CIT i ryczałcie ewidencjonowany. W projekcie tym napisano, że limit zostanie podniesiony z 3,5 tys. do 5 tys. zł. Zmiana nie jest jeszcze przesądzona, ostatecznie zdecyduje o niej Sejm. Miałaby wejść w życie od 1 stycznia 2018 r.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane