statystyki

Ministerstwo Finansów pracuje nad nową definicją budowli

autor: Patrycja Dudek, Łukasz Zalewski03.04.2017, 08:02; Aktualizacja: 03.04.2017, 08:49
Ministerstwo Finansów potwierdziło w odpowiedzi na pytania DGP, że pracuje nad nową definicją budowli

Ministerstwo Finansów potwierdziło w odpowiedzi na pytania DGP, że pracuje nad nową definicją budowliźródło: Inne

W sądach administracyjnych rośnie liczba sporów o opodatkowanie nieruchomości. W 2016 r. do NSA wpłynęło o 150 skarg kasacyjnych więcej niż w 2015 r. Na rozpatrzenie czekało w sumie prawie 900 spraw. Nie ma jeszcze danych za 2016 r., ale jeśli utrzyma się tendencja z lat ubiegłych, to może się okazać, że sądy wojewódzkie rozstrzygnęły nawet 3 tys. sporów o podatek.

– Trudno w to uwierzyć, ale bogate w ostatnich latach orzecznictwo sądów dotyczy w istocie jednego przepisu ustawy o podatkach i opłatach lokalnych – art. 1a ust. 1 pkt 2, który zawiera definicję budowli – komentuje dr hab. Rafał Dowgier z Katedry Prawa Podatkowego Uniwersytetu w Białymstoku.

Tylko zmiana definicji...

Ministerstwo Finansów potwierdziło w odpowiedzi na pytania DGP, że pracuje nad nową definicją budowli. Trwają konsultacje m.in. z gminami. Celem prac jest dostosowanie do zaleceń Trybunału Konstytucyjnego z wyroku z 13 września 2011 r. (sygn. akt P 33/09).


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane