"Kilka milionów osób skorzysta ze zmian w PIT"

02.09.2009, 03:00; Aktualizacja: 02.09.2009, 09:44

Rozmawiamy z ANDRZEJEM PARAFIANOWICZEM, wiceministrem finansów - W rozliczeniu PIT za 2009 rok wypełnianiem deklaracji rocznych mają zająć się pracodawcy. Będzie to ulga dla kilku milionów Polaków, którzy raz w roku kontaktują się z urzędem skarbowym. Pracodawcy będą mieć czas na przygotowanie się do tych zmian.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • PIT(2009-09-09 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    TUSKOMATOŁY - NIC DODAĆ !!!1

    Odpowiedz
  • Jasia(2009-09-07 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem ciekawa co jeszcze za radosną twórczość wymyślą. Popieram wcześniejsze wypowiedzi. Brak wyobraźni zupełny. Znowu pracodawcom dołożono obowiązków, czyli działom kadr i płac gdzie i tak jest tyle pracy, że nie wyobrażam sobie w jaki sposób to zrobić. Przede wszystkim w jaki sposób wykonywać swoje codzienne obowiązki i w między czasie będzie co chwilę ktoś będzie wchodził pytał co ma dostarczyć, jak to zrobić, co można odliczyć a co nie i wiele innych pytań.Potem ustawi się kolejka z dokumentami.

    Odpowiedz
  • Magda(2009-09-07 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    niech ten Pan stuknie sie w głowę

    Odpowiedz
  • bieszcz(2009-09-07 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    czy to jest ten pakiet POmocowy dla ułatwienia życia pracodawcom...??? chory rząd, chore państwo...a ten POmysł to kiełbasa tuskowa do prezydentury!!!

    Odpowiedz
  • Futurysta(2009-09-06 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy kolejny dowód potwierdzający tezę, że ogólnoświatową katastrofę nuklearną przeżyją tylko owady i idioci. Idioci mają się coraz lepiej i wykończą również owady.

    Odpowiedz
  • nikoś(2009-09-05 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    iCieszę się ,że teraz w zakladzie rozliczą mnie ulgę odsetkową, a ja takie zawszemiałem kłopoty,bardzo dobry pomysł.Ale szkoda mi też urzędników bo dostaną cholernie więcej roboty. Niech Pan minister jeszcze im przyczepi worek kamieni do dupy,zeby mieli ciężej, myślę o księgowych ,ktorzy to będą rozliczać.

    Odpowiedz
  • dmd(2009-09-03 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS-owi nic nie przybędzie, wszak emeryci nie mają ulgi prorodzinnej (chyba) a na internet też nie powinni mieć chyba, że pracują na etacie, ale to już inna bajka. Do Kasia1: masz rację, ja też wręczę do podpisania oświadzczenie że rozliczą się sami i Pit 37 wypęlnię za nich, zwłaszcza że mam wszystkie dane tylko powstawiam kwoty. Od lat robię to dla chętnych i z dziękuję.

    Odpowiedz
  • kasia1(2009-09-03 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwrócę te ulgi jak podatek miesięcznie niski, do grudnia nie bedę płaciła podatku, chore. Ale mam pomysł, już wolę grzecznościowo wypełnić ten pit 37 i skarbówki dalej będą na krzyż sobie pity sprawdzać.

    Odpowiedz
  • niedowiarek(2009-09-03 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    "Ttuskolodzy" zamiast do roboty wymyślają hity przed wyborami!!!

    Odpowiedz
  • mama syna(2009-09-03 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    do -aga- a, czy szanowny syn nie potrafi się sam rozliczyć, przeciez to nic trudnego

    Odpowiedz
  • Pracodawca...(2009-09-03 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze 27: Oczywiście etatowi dostają PIT-40...

    Odpowiedz
  • Pracodawca własnoręcznie rozliczający pracowników(2009-09-03 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież każdy pracownik dostaje od pracodawcy PIT-11! A co pracodawcę obchodzi, że on ma ochotę poodliczać sobie jakieś ulgi?! Od takich spraw, jak sobie sam nie radzi, są doradcy podatkowi. O tym, zdaje się, szanowny pan zapomniał.
    Zgadzam się z Anką: 6 miesięcy odwyku (od głupich pomysłów) w dziale kadrowo-płacowym...

    Odpowiedz
  • zazdrosna(2009-09-03 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do em-eryt : ZUS robi to od zawsze, nawet rozlicza wspólnie małżonków po otrzymaniu stosownego oświadczenia, więc teraz tylko jeszcze informacja o ulgach i odliczeniach i po krzyku.

    Odpowiedz
  • em-eryt(2009-09-03 07:24) Zgłoś naruszenie 00

    A co z emerytami i rencistami" Dla nich "pracodawcą" jest ZUS, czy przejmie rozliczanie?

    Odpowiedz
  • Maria(2009-09-03 01:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ja myślę że lepiej by bylo gdyby wlaściwy US zrobił takie rozliczenie i wezwał platnia do podpisania i sprawdzenia czy mu dobrze policzył - przecież i tak te kobitki liczą to na nowo bez względu na to kto to policzył. A 1% podatku na cele zbożne to pracownik działu rozliczeń zadysponuje komu przekazać a nie podatnik???. Ja już nawet wiem na czyje konto będę przekazywać w imieniu 56 pracowników.

    Odpowiedz
  • usus(2009-09-02 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    A co jak ktoś ma emeryture i pracuje, albo jest zatrudniony w 2 lub 3 zakładach. A jak ktoś nie chce aby wiedzieli ile zarabiam w innym zakładzie pracy. Czy to coś złego

    Odpowiedz
  • NIAN(2009-09-02 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    Zaczyna mi ciśnienie rosnąć jak to czytam, ten urzędas - nie ma zupełnie pojęcia jak przebiega praca w dziale kadr i płac. Panie urzędasie chciałam Panu przekazać, że w mojej frmie są pracownicy, którzy będą się setki razy pytać po co jest to oświadczenie, dlaczego je muszą wypisać itp. i nawet gdyby Pan" wyszedł z siebie i stanął obok" to i tak pewnych spraw nie pojmą,(i się nie dziwię bo nie każdy musi się znać na wszystkim) a ja się będę z nimi użerać i na koniec nawet nie otrzymam słowa dziękuję ani pocałuj mnie w d... a jak coś zostanie źle poprzez ich oświadczenie zrobione to powiedzą bo Pani mi tego nie WYTŁUMACZYŁA!!!

    Odpowiedz
  • Galareta(2009-09-02 21:02) Zgłoś naruszenie 00

    A czy ktoś zastanawiał się ile pracy dodatkowej dojdzie dla urzędów skarbowych?
    Jeżeli pracownik miał 3-ech pracodawców i otrzyma 3 PIT-40 z nadpłatami to urząd musi to sprawdzić i dokonać zwrotu nadpłaty w terminie 3-ech miesięcy. Kto powprowadza wszystkie PIT-40 do komputerowej bazy do terminu zwrotu? W urzędach brakuje ludzi i PIT-11 wprowadzane są dopiero po akcji zeznaniowej. Czyli znowu debilne wprowadza się zmiany które utrudnią życie pracodawcom a urzedom jeszcze bardziej!

    Odpowiedz
  • płace(2009-09-02 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    jaka różnica czy PIT- 11 czy PIT-40??? dardzo a to bardzo zasadnicza, NADPŁata podatku, (skoro są ulgi min. internetowa, na dziecko), ciekawa jestem kto NADPŁATĘ podatku będzie miał pracownikowi oddać, pracodawca czy US???

    Odpowiedz
  • kadry-place(2009-09-02 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam sie z pkt.9 rece opadaja, urzedas wogole nie zdaje sobie sprawy , ze podatnicy dosc dobrze radza sobie z rozliczeniem sami, teraz jak to przejdzie bede robic pielgrzymki do kazdego pracownika i prosic unizenie zeby mi laskawie dali oswiadczenia, to tylko wymyslic moze urzedas, ktory nie zna praktyki, a wymysla jakby tu zarobic jeszcze wiecej na stworzeniu nowych drukow. Pogratulowac !!!

    Odpowiedz