Czy spółka jest płatnikiem PIT od wygranych

Spółka zamierza zorganizować konkurs z nagrodami, którego celem będzie zwiększenie poziomu sprzedaży towarów i usług oferowanych przez spółkę. Konkurs będzie realizowany na podstawie regulaminu, który określi zasady rywalizacji (wygra osoba lub osoby, które uzyskają najlepszy wynik sprzedażowy spośród uczestników). Czy spółka będzie musiała odprowadzić PIT od wygranych?

Czy nagroda w konkursie wiedzy jest przychodem

Jednostka organizacyjna samorządu województwa w ramach realizacji nałożonych na nią zadań przeprowadza konkursy wiedzy na temat rynku pracy adresowane m.in. do młodzieży uczącej się, w tym do osób niepełnoletnich oraz studentów. Jednostka ze środków Funduszu Pracy dokonuje zakupu nagród dla uczestników konkursu w postaci akcesoriów komputerowych np. odtwarzaczy mp3, pamięci USB (pendrive) o wartości jednostkowej ok. 200 zł. Czy wartość tych nagród będzie przychodem osób je otrzymujących?

Czy od wylosowanej nagrody jest podatek dochodowy

W ramach prowadzonej działalności podatnik udziela poręczeń kredytów. W celu intensyfikacji współdziałania podatnika z oddziałami banków, a ponadto wyróżnienia osób zatrudnionych w oddziałach banków podatnik organizuje konkurs, w ramach którego uczestnicy mają możliwość wylosowania nagród pieniężnych lub rzeczowych. Możliwość wygrania nagród i warunki konkursu uregulowane zostały w regulaminie. Czy od takiej nagrody jest PIT?

Czy każdy konkurs internetowy jest zwolniony z PIT

Przedsiębiorca świadczy usługi internetowe. Firma w ramach prowadzonej działalności zawiera umowy ze swoimi klientami na organizację akcji marketingowych, reklamowych, konkursów w internecie. Akcje konkursowe skierowane są do nieograniczonego grona uczestników, organizowane i emitowane na stronach ogólnodostępnego internetu. Czy wygrana w każdym konkursie internetowym będzie zwolniona z podatku?

Czy nagroda może być uznana za pomoc i zwolniona z PIT

Podatnik w ramach schematu III Pomoc Techniczna Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013, organizuje konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu rozwoju obszarów wiejskich. W konkursie przewidziane są nagrody, które będą sfinansowane i wypłacane laureatom konkursu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 – 2013. Czy taka nagroda będzie pomocą zwolnioną z PIT?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak są opodatkowane wygrane
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania