Czy opodatkować nagrodę z ZFŚS

Część pracowników firmy dostaje raz na kwartał po 200 zł nagrody. Są one finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy taka kwota będzie opodatkowana?

Czy otrzymany bon będzie rozliczony w PIT

Firma wydaje pracownikom bony. Mogą oni wymieniać je na towary lub usługi w różnych punktach. Czy od takiego bonu zawsze trzeba zapłacić PIT?

Czy zapomoga jest zwolniona z PIT

Pracodawca przyznaje pracownikom zapomogi finansowe. Otrzymują je osoby, które np. straciły majątek w wyniku klęski żywiołowej lub przewlekłej choroby. Czy taka forma wsparcia jest zwolniona z podatku?

Czy bilet na imprezę trzeba rozliczyć

Pracownicy otrzymali od swojego szefa bilety wstępu na dwie imprezy kulturalne. Czy takie prezenty trzeba rozliczyć przed urzędem skarbowym?

Czy od nagrody jest podatek dochodowy

Spółka zamierza przeprowadzić konkursy kierowane do pracowników spółki, osób zatrudnionych na umowę cywilnoprawną oraz współpracowników będących przedsiębiorcami. Celem konkursów, w których wygranymi są świadczenia rzeczowe, nagrody pieniężne oraz bony o wartości 1 tys. zł, jest poprawa realizacji planów sprzedaży. Konkursy zawierają regulamin, w którym wskazany będzie sposób wyłaniania zwycięzców oraz osoby odpowiedzialne za przebieg i rozliczenie. Czy nagroda będzie opodatkowana?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie obowiązki ma osoba, która dostała bony z firmy.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.