Czy zakup nowego domu podlega VAT

Podatnik podjął decyzję o kupnie od dewelopera 120-metrowego domu w Warszawie. Czy w cenę jest wliczony VAT?

Czy hipoteka jest zwolniona z PCC

Za tydzień podatniczka podpisuje umowę o kredyt hipoteczny. Czy ustanowienie hipoteki jest zwolnione z podatku?

Czy organ podatkowy może sprawdzić cenę

W maju podatnik kupił mieszkanie za 100 tys. zł. Cena wynikała ze stanu nieruchomości (do remontu). Teraz urząd skarbowy pyta podatnika, dlaczego cena jest tak atrakcyjna. Czy ma do tego prawo?

Czy obowiązują trzy tryby rozliczeń

Podatnik jest właścicielem dwóch mieszkań. Od września wyjeżdża na 10 lat do Londynu i chce sprzedać te nieruchomości. Czy przy rozliczeniu podatkowym musi wziąć pod uwagę trzy reżimy podatkowe?

Czy można uwzględnić koszty podatkowe

Podatnik od roku jest właścicielem mieszkania. Sporo zainwestował w jego remont. Teraz chce je sprzedać. Czy przychód będzie mógł pomniejszyć o nakłady poniesione na to mieszkanie?

Czy podatek zależy od ceny domu

We wrześniu podatniczka zamierza kupić dom na rynku wtórnym. Jego wartość to 500 tys. zł. Czy podatek od tej czynności będzie zależał od ceny zawartej w umowie?

Czy ulga meldunkowa jeszcze obowiązuje

W 2008 roku podatniczka kupiła od brata mieszkanie, które on odziedziczył po rodzicach. Od urodzenia była w nim zameldowana. Teraz chce je sprzedać. Czy może jeszcze skorzystać z ulgi meldunkowej?

Czy przy zbyciu ważny jest 5 letni termin

Dwa lata temu matka z córką kupiły mieszkanie w Warszawie. Niestety sytuacja finansowa zmusza je do jego sprzedania. Czy aby uniknąć konieczności zapłaty PIT od dochodu ze sprzedaży, musiałyby być właścicielkami tej nieruchomości przez 5 lat?

Czy istnieją dwie ulgi mieszkaniowe

Za miesiąc podatnik sprzeda mieszkanie w Warszawie. Za te pieniądze chce kupić dom pod Krakowem. Chce skorzystać z ulgi mieszkaniowej i uniknąć PIT. Czy obowiązują dwie ulgi mieszkaniowe?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej:Jak rozliczyć podatkowo zakup i sprzedaż nieruchomości
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania