Czy ważne jest miejsce zamieszkania

Podatnik mieszka na stałe w Wrocławiu. Tu też składa roczny PIT. Jest jednak zameldowany w Warszawie. W obu miejscach opłaca wydatki na internet. Czy przy ich odliczaniu od dochodu ważne jest miejsce zamieszkania?

Czy wydatki na sieć odlicza się od dochodu

Podatnik po raz pierwszy w PIT za 2010 rok chce skorzystać z ulgi internetowej. Czy poniesione wydatki na sieć odliczy od podstawy opodatkowania, czyli dochodu?

Czy ustawa określa warunki ulgi

Podatniczka wraz z mężem chce skorzystać z ulgi na internet w PIT za 2010 rok. Czy ustawa o PIT wskazuje, jakie warunki trzeba spełnić, aby z tego odliczenia skorzystać?

Czy e-faktura jest podstawą odliczenia

Od 2010 roku podatnik otrzymuje fakturę elektroniczną za usługi internetowe. Czy na podstawie takiego dokumentu może skorzystać z ulgi internetowej?

Czy mąż wykorzysta faktury żony

Podatnik otrzymuje fakturę za internet. Jest ona wystawiona na nazwisko żony. Żona jednak nie pracuje i nie może odliczyć tych wydatków od dochodu. Czy podatnik może wykorzystać te faktury, aby uwzględnić je w PIT?

Czy abonament pozbawi ulgi

Podatniczka wykupiła pakiet usług: telefon, telewizję i internet. Na fakturze za te usługi widnieje jedna zbiorcza opłata za pakiet. Czy taki abonament pozbawi podatnika ulgi internetowej?

Czy wydatki na naprawy się odliczy

Podatniczka trzy razy w 2010 roku musiała naprawiać modem, za pośrednictwem którego odbiera internet. Czy poniesione na te naprawy kwoty może odliczyć od dochodu w ramach ulgi internetowej?

Czy internet z komórki można ująć w PIT

Podatniczka posiada dostęp do internetu tylko przez telefon komórkowy. Czy istnieje możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych z tytułu korzystania z internetu za pomocą telefonu komórkowego?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kto i jak skorzysta z ulgi na internet.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.