Ważna jest data doręczenia pisma

05.11.2008, 03:00

Wydanie interpretacji podatkowej nie oznacza tylko jej sporządzenia i podpisania. Swoje stanowisko fiskus musi doręczyć podatnikowi przed upływem ustawowego terminu. Uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczy zarówno starych, jak i nowych przepisów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Zdzicho z Ostródy(2008-11-05 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Pozdro dla Bzyka z Olsztyna. No teraz Bzyku to wiesz co masz robić. Tyle razy tłumaczyłem tobie, że decyzja, czy postanowienie wywiera skutki prawne dopiero w momencie doręczenia. Popatrz jaką teraz można robić kasę. Wniosek o interpretacje poleży w biurku trzy miesiące i koniec. Klamka zapadła, a kasa do kieszeni.

    Odpowiedz
  • Bzyk z Olsztyna(2008-11-05 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ty to myślisz, że wszystko może iść tak łatwo. Trzeba pomyśleć, jak wszystko zrobić, aby się do nas nie przywalali. Ty to jak fizjol. Łapu capu i kicha. Spoko, wszystko da się zrobić. Czasami to nawet nie była potrzebna uchwała, aby coś skręcić. A jeszcze jedna sprawa. Ta Lady Wariograf, to ona jest wariograf, czy ma wariograf. Jeżeli to pierwsze, to może bym się u niej przebadał na prawdomówność. Ha, ha. Jak to drugie, to chciałbym od niej go pożyczyć.

    Odpowiedz
  • eKAl(2008-11-05 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem ciekaw kiedy skutki prawne wywiera postanowienie o przedłużeniu postępowania..

    Odpowiedz
  • xz(2008-11-05 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze! Tylko dlaczego aż tak długo i tak drogo? Tyle procedur,tyle ważnych
    instytucji.Demokracja polska jest niewątpliwie najdroższa w świecie i słabo
    wydolna. Co z tego za jakiś czas wyniknie?Czy będzie jak zawsze?

    Odpowiedz
  • LAIK(2008-11-05 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    No wreszcie NSA pokazał klasę. Jedną uchwałą skrócił WSZYSTKIE terminy ustawowe urzędasom i pokiereszował KONSTYTUCJĘ RP.
    Gratulacje. Mam nadzieję, że zaoszczędzone środki podatników zostaną potrącone z uposażeń sędziów podejmujących tę uchwałę NSA.

    Odpowiedz
  • Piotrek(2008-11-05 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    do 3: przy wydawaniu interpretacji nie ma takiej procedury jak "przedłużenie postępowania"

    Odpowiedz
  • ?!?(2008-11-05 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    No dobra, to ja teraz czekam, aż PIT wysłany na poczcie 30 kwietnia, który wpływa 5 maja, będzie traktowany, jako złozony po terminie i w związku z tym bedzie podstawa do otrzymania mandatu karnego.

    Odpowiedz