Słowik: 25 lat za oszustwa VAT-owskie? I bardzo dobrze!

autor: Patryk Słowik28.02.2017, 07:36; Aktualizacja: 28.02.2017, 08:19

 Pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości, by niezwykle surowo karać za lewe faktury, spotkał się z miażdżącą krytyką. I tak jak rozumiem argumenty tych, którzy mówią, że przez zaostrzanie sankcji trudno poprawić rzeczywistość, tak większość twierdzeń używanych w publicznej debacie jest najzwyczajniej w świecie nieprawdziwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

  • Wiktor(2017-02-28 12:52) Zgłoś naruszenie 60

    Jestem za surowymi karami dla oszustów. Jako przeciętny przedsiębiorca chciałbym nareszcie doczekać obiecanej obniżki podatku vat. Skoro wytaczają takie działa do walki z oszustami, powinni jakoś nagradzać uczciwych. Tymczasem na koniec roku musiałem kupić nowe oprogramowanie, księgowe, które obsługiwałoby jpk. Wybrałem symfonię z gwarancją, żeby nie zostać za parę miesięcy znowu bez aktualnego programu. Z tego co się orientuję to wiele osób było w takiej sytuacji, a okres na wdrożenie był bardzo krótki.

    Odpowiedz
  • Art63(2017-03-01 14:06) Zgłoś naruszenie 20

    Widząc ten zapis i sposób jego wprowadzenia myślę o kilku rzeczach: - władza jest niekompetentna, bo tylko niekompetentni ludzie stosują chałaśliwe i nieadekwatne metody do problemów, które mają do rozwiązania, - władza jest brutalna i wrogo nastawiona do przedsiębiorczości: wśród propozycji z ostatniego roku przeważają sankcje. Brak pozytywnych propozycji, - rozpaczliwie brak im kasy, skoro tak nagłasniają nieistotne w gruncie rzeczy regulacje, - ucierpią najbardziej mali przedsiębiorcy, bo pozbawieni są dobrej opieki prawnej i zabezpieczeń, w przeciwieństwie do dużych i dobrze zorganizowanych, - przechodzimy od rządów prawa do rządów urzędników, co zdusi przedsiębiorczość poddaną ciągłej nagonce i represjom oraz rozwinie kapitalizm państwowy, czyli rządy kolesiów, Same złe wiadomości. Z czego jest Pan zadowolony?

    Odpowiedz
  • jaaa(2017-02-28 12:41) Zgłoś naruszenie 11

    Niezły tekst

    Odpowiedz