Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ostatni moment na rozliczenie PIT-28

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Kogo obejmuje PIT-28? PIT-28 to zeznanie o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Takie deklaracje podatkowe przekazują urzędom skarbowym podatnicy, którzy rozliczają się metodą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. PIT-28 dotyczy osób, które w rozliczanym roku podatkowym: - prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą indywidualnie, - prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej lub jawnej, - uzyskiwały przychody z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy i innych umów tego typu (o ile umowy te nie wiążą się z prowadzoną działalnością gospodarczą)
Kogo obejmuje PIT-28? PIT-28 to zeznanie o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Takie deklaracje podatkowe przekazują urzędom skarbowym podatnicy, którzy rozliczają się metodą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. PIT-28 dotyczy osób, które w rozliczanym roku podatkowym: - prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą indywidualnie, - prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej lub jawnej, - uzyskiwały przychody z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy i innych umów tego typu (o ile umowy te nie wiążą się z prowadzoną działalnością gospodarczą) / ShutterStock
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej