Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podatek od spadków – kto musi go zapłacić, a kto ma prawo do zwolnienia

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Dziennik Gazeta Prawna
.

Powiązane

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • spadkobiorca
  2017-06-09 22:14:18
  Jestem jednym ze uprawnionych do spadku, którego najważniejszym składnikiem jest stara chałupa w fatalnym stanie do generalnego remontu, albo może do rozbiórki, a w tej chałupie sterty przeróżnych rupieci, z których większość moim zdaniem (choć nie koniecznie zdaniem... urzędu skarbowego...) nadaje się tylko do wyrzucenia. Kto mądry niech mi powie, jak mam u licha tej bajzel wycenić żeby rozliczyć się z fiskusem?...
  0
 • Ein Otocki
  2017-06-10 18:05:48
  Co ma przypisana wina w sprawie rozwodu do majątku czy alimentów? Nic, to tylko wina i w wyniku decyzja rozstania dwojga obywateli, a czegóż jeden z obywateli jest okradany bezprawnie? Przecież cała wykładnia ustawowa przepisów o wspólnotach ustawowych małżeńskich jest przestępcza całkowicie, bo narzucanie własności w połowie w stosunku do dwóch osób dorosłych pracujących w różnym stopniu i zarabiających, to wymuszenie haraczu, okradanie jednego z obywateli i powoływanie się na przestępcze w takich sprawach przepisy prawne. Przecież małżeństwa na ogól są najczęściej zawierane właśnie dla łatwiejszego życia z wyzysku i okradania mężczyzn, jako że dorosłe małżonki najczęściej nie pracują w ogóle, wykorzystując ciężki dorobek mężczyzny żeby się wzbogacić w ten sposób z całą pewnością przestępczo i coraz częściej rozwieść się okradając także z wypracowanego majątku, dorobku życia w pracy mężczyzn, żyjąc wygodnie z alimentów przyznawanych z funduszu alimentacyjnego i zasądzanych byłym mężom w poczet bezrobotnych i przestępczych dorosłych obywatelek, które żyją z tego krwawego dorobku nagminnie, doprowadzając w ten sposób świadomie i z premedytacją do morderczego wyzysku obywatela z wszelkich wartości życia i pracy, odpoczynku i czasu własnego życia, jak i dorobku i majątku, doprowadzając do bezdomności i śmierci, co z łatwością uzyskują wnosząc o zakaz widywania się z dzieckiem, wspólnego mieszkania i alimenty, po bezlitosnym wieloletnim wyzysku okradając i dobijając obywateli bezwzględnie i śmiertelnie, wykorzystując i odbierając rzeczywiście wszystko w czym zbrodnicze przestępczynie masowo wspomagane są przez administrację, także sądową w zmowie przestępczej osiągającej zyski z takich praktyk.
  1

Zobacz więcej