statystyki

Zła komunikacja urzędów nie może szkodzić podatnikom

autor: Patrycja Dudek12.09.2016, 07:40; Aktualizacja: 12.09.2016, 10:33

Izba skarbowa nie może odrzucić zażalenia, gdy pismo uzupełniające braki leży u naczelnika – orzekł NSA. Sędzia Stanisław Bogucki zwrócił uwagę, że nawet sąd nie odrzuca skarg od razu po upływie terminu, tylko czeka przynajmniej dwa tygodnie.

Chodziło o spółkę, która wniosła zażalenie na postanowienie organu egzekucyjnego. Był nim naczelnik Urzędu Skarbowego w Białymstoku. Zasada jest jednak taka, że pismo składa się do organu pierwszej instancji, a ten przekazuje je wyżej. Po otrzymaniu zażalenia dyrektor Izby Skarbowej w Białymstoku zauważył, że pismo nie zostało podpisane. W związku z tym wezwał spółkę do uzupełnienia tego braku w ciągu 7 dni. Problem polegał na tym, że uzupełnione pismo trafiło do naczelnika, a nie wprost do dyrektora. A naczelnik nie spieszył się z przekazaniem go dalej.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Danka(2016-09-12 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    We wrocławskiej Izbie Skarbowej i podległych jej urzędach skarbowych pisma wysyłane przez ePUAP nie są odczytywane nie tylko dniami, ale przez nawet tydzień. Niestety tak mocno reklamowany ePUAP nie jest wykorzystywany przez pracowników US jak dają mu to możliwości. Mało tego, pracownicy US i Izby wolą papier i na krok od niego nie odstępują. Więc, gdzie są te gromko zapowiadane oszczędności i promocja wykorzystywania komunikacji elektronicznej?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane