statystyki

Niezamortyzowana część parkingu jest kosztem

autor: Agnieszka Pokojska09.08.2016, 07:16; Aktualizacja: 09.08.2016, 08:07
Kosztem uzyskania przychodów nie są straty z likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, jeżeli utraciły one przydatność gospodarczą w związku ze zmianą rodzaju działalności.

Kosztem uzyskania przychodów nie są straty z likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, jeżeli utraciły one przydatność gospodarczą w związku ze zmianą rodzaju działalności.źródło: ShutterStock

Do kosztów podatkowych można zaliczyć stratę z likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego, jeżeli utracił on przydatność gospodarczą z innych przyczyn niż zmiana rodzaju działalności – potwierdził katowicki organ.

Z pytaniem wystąpiła spółka zajmująca się najmem nieruchomości. W swoim majątku, zaewidencjonowanym jako środek trwały, ma parking. Zamierzała na tym miejscu wybudować budynek. Chciała się tylko upewnić, czy ma prawo zaliczyć do kosztów podatkowych niezamortyzowaną część wartości parkingu. Uważała, że jest to możliwe, ponieważ parking będzie zlikwidowany z przyczyn gospodarczo-ekonomicznych.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane