Poznaliśmy laureatów XVIII edycji Rankingu Firm i Doradców Podatkowych. Wczoraj w redakcji Dziennika Gazety Prawnej odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczyliśmy dyplomy laureatom i osobom wyróżnionym

Zwycięzcom i wyróżnionym pogratulował redaktor naczelny DGP Krzysztof Jedlak.

Do udziału w rankingu zgłosiło się ponad 80 firm i kancelarii. Największe pod względem przychodów oraz zatrudnionych pracowników merytorycznych wyłoniliśmy, kierując się wyłącznie danymi liczbowymi.

Inaczej wyglądał wybór najlepszych firm w poszczególnych kategoriach oraz najlepszych doradców podatkowych. W tych częściach rankingu o wynikach decydowała kapituła, która oceniła zgłoszenia dotyczące najważniejszych osiągnięć i projektów podatkowych w 2023 r., przesłane przez samych uczestników.

Wskazanie zwycięzców w poszczególnych kategoriach niejednokrotnie było trudne, ponieważ zgłoszenia stały na wyrównanym, wysokim poziomie. O końcowym sukcesie decydowało m.in. to, czy sprawa (projekt) jest/była unikalna na rynku, czy wymagała od doradcy zmierzenia się z nowym problemem, czy spowodowała przełom w orzecznictwie lub zmianę podejścia fiskusa, czy dotyczyła zagadnień ważnych społecznie.

Organizowany od kilkunastu lat ranking staramy się dostosowywać do aktualnych realiów rynkowych i wyzwań, przed jakimi stają doradcy podatkowi. Kierując się tym podejściem, w tym roku zdecydowaliśmy się na stworzenie nowych kategorii rankingowych: doradztwo podatkowe dla klientów prywatnych, podatkowe doradztwo transakcyjne i restrukturyzacyjne i doradztwo podatkowe w zakresie ESG.

Wyniki rankingu publikujemy dziś w DGP w specjalnym dodatku.©℗