statystyki

Można doręczyć pismo osobie przebywającej w siedzibie firmy

autor: Patrycja Dudek05.05.2016, 07:51; Aktualizacja: 05.05.2016, 08:21
Podatki

Sprawa dotyczyła spółki komandytowej, której dyrektor urzędu kontroli skarbowej wymierzył VAT do zapłaty i stwierdził, że decyzja w tej sprawie stała się ostateczna, bo odwołanie złożono za późno.źródło: ShutterStock

Spółka nie może kwestionować skuteczności doręczenia w sytuacji, gdy 16 innych pism z urzędu skarbowego odebrała w ten sam sposób – wynika z wyroku NSA.

Sprawa dotyczyła spółki komandytowej, której dyrektor urzędu kontroli skarbowej wymierzył VAT do zapłaty i stwierdził, że decyzja w tej sprawie stała się ostateczna, bo odwołanie złożono za późno.

Firma to zakwestionowała. Wyjaśniła, że zgodnie z adnotacją listonosza decyzja wymiarowa została doręczona osobie trzeciej – niepełnoletniej, która przebywała w siedzibie spółki, ale nie była upoważniona do odbioru korespondencji.

Fiskus tłumaczył, że większość pism z urzędu skarbowego doręczano w ten właśnie sposób i spółka nigdy tego nie kwestionowała. Wyjaśniał, że dziewczyna stale tam przebywała, a listonosz znał ją z widzenia.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sa(2016-05-09 08:35) Zgłoś naruszenie 10

    Osoba niepełnoletnia nie ma zdolności do wykonywania żadnych czynności prawnych bez pełnomocnika ????

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane