statystyki

Dzięki MF będzie łatwiej kupić żywność w sieci

autor: Patrycja Otto29.03.2016, 07:18; Aktualizacja: 29.03.2016, 07:22
Zdaniem ekspertów planowany podatek od handlu będzie wymuszał na sieciach szukanie sposobów na obronę wyników finansowych.

Zdaniem ekspertów planowany podatek od handlu będzie wymuszał na sieciach szukanie sposobów na obronę wyników finansowych.źródło: ShutterStock

Widmo podatku od handlu w połączeniu z perspektywami rozwoju e-commerce utwierdza wielkie sieci w tym, że najwyższy czas, aby wreszcie uruchomić sprzedaż w wirtualnej przestrzeni.

Biedronka jest zaawansowana w pracach nad otwarciem swojego sklepu internetowego. Nie podaje jednak konkretnej daty wielkiego otwarcia. Przyznaje, że przygotowuje narzędzia i gromadzi wiedzę. Chętnymi do handlowania w sieci są także Lidl i Netto. Pierwsza z tych firm zapowiadała do tej pory sprzedaż online na innych rynkach: w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Teraz zmienia zdanie i dodaje do listy Polskę.

Carrefour oraz Intermarche pierwsze kroki w kierunku internetu zrobiły już pod koniec 2015 r. Internetowa oferta pierwszej sieci to na razie kilkaset pozycji (wyłącznie artykuły nieżywnościowe). Mając jednak na uwadze szykujące się zmiany w prawie, Guillaume de Colonges, prezes Carrefour Polska, zapowiada, że już niedługo w e-sklepie tej marki pojawią się produkty spożywcze. Na razie będą dostępne tylko dla mieszkańców Warszawy. – Docelowo jednak będą mogli je kupować wszyscy nasi klienci – zapewnia de Colonges.

Intermarche jest dostępny online tylko dla klientów Poznania, Środy Wielkopolskiej, Śremu i Świdnicy. Tam otwarto punkty odbioru osobistego. Mają się pojawiać w kolejnych miastach, ale firma nie będzie oferowała zakupów z dostawą do domu. Powodem są koszty logistyczne. A założeniem sieci jest niepobieranie opłat od kupujących online za dostawę.

Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, uważa, że do internetu zaczną też wchodzić niezrzeszone sklepy.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane