statystyki

Fikcyjne usługi nie dają podstaw do odliczenia VAT

autor: Patrycja Dudek01.03.2016, 07:14; Aktualizacja: 01.03.2016, 09:53
VAT

Sprawa dotyczyła podatnika, któremu fiskus nie pozwolił odliczyć podatku naliczonego z faktur.źródło: ShutterStock

Zeznania świadków zainteresowanych konkretnym rozstrzygnięciem sprawy nie są w stanie podważyć obiektywnych dowodów – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła podatnika, któremu fiskus nie pozwolił odliczyć podatku naliczonego z faktur wystawionych przez klub sportowy za wyświadczenie usług reklamowych. Zgodnie z umową klub zobowiązał się do przeprowadzenia kampanii reklamowej firmy podatnika w trakcie sezonu rajdowego. Logo firmy miało się pojawić podczas 35 imprez rajdowych na samochodach, banerach, podeście startowym. Wśród uczestników imprezy miały być rozdawane materiały reklamowe, o samej firmie miały też informować prasa, radio i telewizja. W sumie klub wystawił 10 faktur, każdą na 60 tys. zł plus VAT.

Przesłuchiwani prezes i wiceprezes klubu zapewniali, że usługi zostały wykonane. Nie potrafili jednak przedstawić dowodów. Twierdzili, że dowodem na to są zdjęcia, ale ich nie mieli ani nie potrafili wskazać ich autora.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane