statystyki

Zawieszenie biznesu może wymusić zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej

autor: Agnieszka Pokojska23.02.2016, 07:09; Aktualizacja: 23.02.2016, 08:32
Chodziło o kobietę, która od września 2012 r. stosowała kasę fiskalną i skorzystała z ulgi na jej zakup.

Chodziło o kobietę, która od września 2012 r. stosowała kasę fiskalną i skorzystała z ulgi na jej zakup.źródło: ShutterStock

Do trzyletniego okresu decydującego o prawie do zachowania ulgi nie wlicza się czasu zawieszenia działalności gospodarczej – stwierdził dyrektor bydgoskiej izby.

Chodziło o kobietę, która od września 2012 r. stosowała kasę fiskalną i skorzystała z ulgi na jej zakup. Od 1 grudnia 2014 r. do 31 października 2015 r. zawiesiła prowadzenie działalności gospodarczej. Następnie 1 listopada 2015 r. ją wznowiła, a z końcem tego miesiąca ostatecznie zlikwidowała.

Chciała się upewnić, czy będzie musiała zwrócić ulgę. Z przepisów wynika jedynie, że podatnicy muszą zwrócić odliczone lub zwrócone kwoty związane z zakupem kas rejestrujących, gdy w okresie trzech lat od dnia rozpoczęcia ewidencjonowania zaprzestaną działalności (par. 6 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących, t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 163).


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2016-02-23 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejski numer "na prowadzenie działalności" stosowany jest od lat przez mendy z tzw. skarbówki do spółki z elementem z tzw. ZUS-u . Kompatybilna z tym mykiem - w bankach przykładowo , jest juma "na prowadzenie konta " - najlepiej firmowego , bo w stadzie lepiej osacza się ofiarę . A zwrot jakiegoś odliczenia , jakiejś debilnej kasy fiskalnej , to akurat najmniejszy jest pikuś .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane