statystyki

Zawieszenie biznesu może wymusić zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej

autor: Agnieszka Pokojska23.02.2016, 07:09; Aktualizacja: 23.02.2016, 08:32
Chodziło o kobietę, która od września 2012 r. stosowała kasę fiskalną i skorzystała z ulgi na jej zakup.

Chodziło o kobietę, która od września 2012 r. stosowała kasę fiskalną i skorzystała z ulgi na jej zakup.źródło: ShutterStock

Do trzyletniego okresu decydującego o prawie do zachowania ulgi nie wlicza się czasu zawieszenia działalności gospodarczej – stwierdził dyrektor bydgoskiej izby.

Chodziło o kobietę, która od września 2012 r. stosowała kasę fiskalną i skorzystała z ulgi na jej zakup. Od 1 grudnia 2014 r. do 31 października 2015 r. zawiesiła prowadzenie działalności gospodarczej. Następnie 1 listopada 2015 r. ją wznowiła, a z końcem tego miesiąca ostatecznie zlikwidowała.

Chciała się upewnić, czy będzie musiała zwrócić ulgę. Z przepisów wynika jedynie, że podatnicy muszą zwrócić odliczone lub zwrócone kwoty związane z zakupem kas rejestrujących, gdy w okresie trzech lat od dnia rozpoczęcia ewidencjonowania zaprzestaną działalności (par. 6 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących, t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 163).


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2016-02-23 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejski numer "na prowadzenie działalności" stosowany jest od lat przez mendy z tzw. skarbówki do spółki z elementem z tzw. ZUS-u . Kompatybilna z tym mykiem - w bankach przykładowo , jest juma "na prowadzenie konta " - najlepiej firmowego , bo w stadzie lepiej osacza się ofiarę . A zwrot jakiegoś odliczenia , jakiejś debilnej kasy fiskalnej , to akurat najmniejszy jest pikuś .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane