statystyki

Portal Podatkowy: Korespondencja z fiskusem już online

autor: Agnieszka Pokojska07.01.2016, 07:04; Aktualizacja: 25.01.2016, 19:27
podatki, małżeństwo

Każdy podatnik może już założyć własne konto na tym portalu. Jednak aby uzyskać do niego dostęp, trzeba złożyć najpierw pisemny wniosek do organów podatkowych i się zarejestrować.źródło: ShutterStock

Obsługa podatków majątkowych oraz karty podatkowej może się odbywać elektronicznie, z wykorzystaniem Portalu Podatkowego.

Każdy podatnik może już założyć własne konto na tym portalu. Jednak aby uzyskać do niego dostęp, trzeba złożyć najpierw pisemny wniosek do organów podatkowych i się zarejestrować.

Dzięki temu rozwiązaniu podatnicy będą mieli podgląd własnych spraw podatkowych i np. informacje o złożonych deklaracjach i pismach. Konto umożliwi też elektroniczne wnoszenie podań oraz składanie deklaracji. Z kolei fiskus będzie mógł doręczać za jego pośrednictwem pisma – o ile podatnik o to wystąpi.

Obecnie możliwość elektronicznego rozliczania dotyczy jednak tylko podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn oraz karty podatkowej. Choć w kolejnych latach Ministerstwo Finansów planuje rozszerzenie usługi o kolejne podatki, tj. VAT, CIT, PIT.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane