Nie będzie wyższej kwoty wolnej od podatku

29.12.2015, 10:39; Aktualizacja: 29.12.2015, 10:49
podatki pieniądze

TK uważa, że kwota wolna w obecnym kształcie jest instytucją pozornąźródło: ShutterStock

Nie ma szans na podwyżkę kwoty wolnej od podatku w przyszłym roku. Stanowczo sprzeciwia się temu Ministerstwo Finansów - ustalił w resorcie dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RMF FM
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • realista(2015-12-29 12:02) Zgłoś naruszenie 11529

    Okazuje się,było to najzwyklejsze oszustwo wyborcze mające na celu jedynie zagwarantowanie dorwania się do władzy. Obywatel jak zwykle został oszukany.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • filip55(2015-12-29 12:06) Zgłoś naruszenie 7620

    PiS obiecał podwyżkę kwoty wolnej od podatku. TK też nakazał podwyżkę. Czyli kłamali. Nie mają pieniędzy na swoje pomysły i oszczędzają na obywatelach. Wstyd. Ale oni go nie mają.

    Odpowiedz
  • Mario(2015-12-29 11:49) Zgłoś naruszenie 7128

    PIS mnie oszukał. Po to na Nich głosowałem. I co? Zrobili mnie w jajo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • opt(2015-12-29 15:07) Zgłoś naruszenie 5916

    Posłowie PiS zamiast realizować obietnice wyborcze zajmuje się mataczeniem przy Trybunale Konstytucyjnym , mediach, służbach bezpieczeństwa, a gdzie te ustawy z szuflad, policzonych a dot 500 zł na każde dziecko - podkreślam każde, wyższa kwota wolna od podatku, darmowe lekarstwa dla osób powyżej 75 roku życia...Do roboty PiS-iorki

    Odpowiedz
  • wika (2015-12-29 15:14) Zgłoś naruszenie 499

    Wolfram, przecież Kaczyński i mnóstwo osób z PiS - u to posłowie od ponad 20 lat, mają dostęp do dokumentów, informacji o budżecie, mogą żądać informacji. Jeśli wiedzieli, że państwa nie stać na podwyższenie kwoty wolnej to po co obiecywali. Po co zaczynają od 500 zł na dziecko, które da menelom forsę na piwko i będą sobie robić dzieci, aby z nich żyć sobie nie kiwając palcem.

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2015-12-29 18:48) Zgłoś naruszenie 457

    No cóż, szybko się okazało, że to jest tylko TKM, czyli skok na kasę. Obawiam się, że żadne obietnice nie zostaną spełnione.Powiem wam jak będzie. Najpierw będzie milczenie. Potem będzie rżnięcie głupa, czyli odpowiadanie nie na temat. Potem będzie opóźnianie realizacji, bo są inne ważniejsze sprawy, które warunkują realizację tych, które obiecali. Potem będzie częściowa realizacja - to znaczy część ludzi dostanie, a część nie. Po to, żeby napuścić jednych ludzi na drugich. A kryteria będą idiotyczne - dostaną urodzeni w lutym, maju, sierpniu i listopadzie. Bo to się najlepiej sprawdza. Polacy kolejny raz pokazują, że nie dorośli do własnego państwa.

    Odpowiedz
  • P(2015-12-29 13:38) Zgłoś naruszenie 449

    to było nie obiecywać...

    Odpowiedz
  • daleki krajan(2015-12-29 13:08) Zgłoś naruszenie 4115

    Staje się coraz bardziej jasne, że głosujące ręce nie zmierzały do urn lecz do nocników !

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2015-12-29 15:58) Zgłoś naruszenie 408

    Może jeszcze ktoś nie zauważył, ale kampania obietnic bez pokrycia (tzw kampania wyborcza dla ciemnego ludu) już się skończyła. Po raz pierwszy w życiu nie poszedłem na wybory i po raz kolejny przekonuję się, że miałem rację. Rząd PO okradł emerytów w 2012, a PIS od zawsze kłamie. Najbardziej nie cierpię oszustów, złodziei i naciągaczy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kris(2015-12-29 14:14) Zgłoś naruszenie 3811

    Wolfram czyli według Ciebie o to,że PiS chrzanił głupoty to obwiniasz poprzedników.Ogarnij się.W takim razie można wszystko powiedzieć i później zwalić na innych.Tak robi mnóstwo ludzi ponieważ mentalnie to jeszcze niedojrzałe dzieci,które nie potrafią wziąć odpowiedzialności za swoje słowa i czyny.Zawsze ktoś inny jest winny. Ps.dla jasnośći nie głosowałem na PO i PSL

    Odpowiedz
  • WIATR HISTORII ... juz zaczyna sie zbierać (2015-12-29 21:38) Zgłoś naruszenie 358

    KŁAMALI ... przed wyborami , KŁAMIĄ ... po wyborach i będą ... KŁAMAĆ, dopóki nie zmiecie tych neo-Bolszewików z PIS ... WIATR HISTORII. Słusznie apologeta PIS ... niejaki Kurski mawiał, ze .... CIEMNY LUD i tak to kupi. I kupił ... razem z NOCNIKIEM PIS

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wolfram(2015-12-29 12:24) Zgłoś naruszenie 3375

    Nie kłamali. Z pustego Salomon nie naleje. Durna publika mówi jak małe dziecko chce i już bo jak nie to będę tupać nóżkami. A skąd mają się nagle wziąć te pieniądze po latach rządów tego ,,arcyuczciwego ugrupowania Peło", które zadłużyło Skarb Państwa jak się tylko dało. A oddane za friko całe gałęzie gospodarki obcemu kapitałowi, to gips? Z czego te pieniądze mają się nagle zdematerializować, bo co Niemcy wywieźli i reszta na to bym nie liczył.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • alexx(2015-12-29 22:08) Zgłoś naruszenie 256

    Dla nich tak samo tylko stołki są ważne!A myśleliście że będzie inaczej? Że oni są inni??? Przcież tam też same łachudry!

    Odpowiedz
  • acton(2015-12-29 14:23) Zgłoś naruszenie 2050

    Szkoda, ale daje im czas do nastepnego roku. Po zlodziejskich i rozpustnych rzadach PO nic dziwnego, ze nie ma kasy. Jesli jednak zabraknie pieniedzy za rok, gdy obecny rząd bedzie odpowiadal za podatki i wydatki, to moje poparcie zmieni sie w alert. Na razie zyczę im jak najlepiej w odcinaniu swin od koryt. Kwik na caly swiat, ale mam nadzieję, ze PiSowi nie zabraknie odwagi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kaja(2015-12-30 06:38) Zgłoś naruszenie 1810

    Zawsze uważałam że PIS i PO to jedno i zdania nie zmienię.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • IGA(2015-12-29 14:12) Zgłoś naruszenie 1437

    I WIDZICIE BARANY PO CO JEST TK ? WSZYSTKIE ZMIANY W TYM PAŃSTWIE ZABLOKUJE - BO NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ ? W INNYCH PAŃSTWACH UE SĄ ZGODNE ? , W INNYCH PAŃSTWACH UE MOGĄ BYĆ WYŻSZE ZASIŁKI NA DZIECKO , A U NAS TK ZARAZ POWIE - NIEKONSTYTUCYJNE.TRAKTUJĄ NAS JAK NIEWOLNIKÓW I IDIOTÓW A WY IM JESZCZE WIERZYCIE I BUNTUJECIE SIĘ NIE TAM GDZIE WAS J..BIĄ.

    Odpowiedz
  • Micho(2015-12-30 08:31) Zgłoś naruszenie 119

    Zobaczymy w przyszłym roku przy ustalaniu budżetu na 2017. Ja tu na dole drabiny społecznej widzę duże nadwyżki w portfelach notabli + emeryturach Krzywonosów, spokojnie poczekam.

    Odpowiedz
  • Jan(2015-12-29 20:20) Zgłoś naruszenie 1022

    proponuję wizualizację stanu rzeczy -filmik jak reaguje trzoda chlewna,gdy na krótką chwilę się odpędza od koryta kwiczy, chrząka, kotłuje. protestuje.

    Odpowiedz
  • alina(2015-12-29 20:28) Zgłoś naruszenie 1026

    Złodziei z PO PSL -parlamentarzystów powinno sie obłozyc karami finansowymi za stan finansów państwa. Powinna byc odpowiedzialność materialna, bo tak , znowu my, podatnicy -płacimy za ich złodziejstwa, malwersację, korupcję, zamiatanie afer pod dywan. Znowu nie ma odpowiedzialności-grugaśna krecha.

    Odpowiedz
  • xxx(2016-01-01 20:03) Zgłoś naruszenie 10

    dot. Pani Aliny. Przecież to PIS w czasie wyborów mówił o wolnej kwocie od podatku. Dlaczego Pani oskarża PO i PSL. PIS powinien wiedzieć co mówi. Ludzie zawierzyli i poszli na nich głosować. Tak jak z 500 zł miłlo być na KAŻDE DZIECKO. Rozumiem, że rodzina ,która ma po jednym dziecku, też powinna dostać. Można wykorzystać na dodatkowe zajęcia po szkole. PIS BARDZO NIE ŁADNIE ZROBIŁ. Okłamali nasz NARÓD. Będziemy pamiętać przed następnymi wyborami...., a może się skróci ich kadencja.... 500 zł zaznaczam NA KAŻDE DZIECKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz