Nie będzie wyższej kwoty wolnej od podatku

29.12.2015, 10:39; Aktualizacja: 29.12.2015, 10:49
podatki pieniądze

TK uważa, że kwota wolna w obecnym kształcie jest instytucją pozornąźródło: ShutterStock

Nie ma szans na podwyżkę kwoty wolnej od podatku w przyszłym roku. Stanowczo sprzeciwia się temu Ministerstwo Finansów - ustalił w resorcie dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RMF FM
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • Kolski(2016-01-02 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    "To są bzdury!" - mówił natchniony PAD, gdy słyszał głosy o tym, że nie ma pieniędzy w budżecie na kosmiczne obietnice PIS-u. Kwota wolna od podatku powinna zostać wprowadzona od 1.01.2016r. w wersji PAD - bezwarunkowo! Niech spółka Morawiecki-Szałamacha szybko znajdzie na to pieniądze. Ludzie czekają...

    Odpowiedz
  • Patriota(2016-01-01 22:29) Zgłoś naruszenie 10

    I tyle z obietnic wyborczych. 500 zł na dziecko tez tak pewnie się skończy! Dlatego próbują zlikwidować trybunał żeby już wszystko co robią było zgodne z prawem. Zamiast realizować program rozpoczyna się dążenie PIS-u do władzy absolutnej i likwidacji opozycji! Tylko tego chcą i po to te kłamstwa w kampani wyborczej. Przypominam że w kampanii mówili że wszystko jest policzone i znajdą się pieniądze na reformy! Bardziej wyrachowani i żądni władzy od poprzedniej ekipy! Won z takim rządem!

    Odpowiedz
  • xxx(2016-01-01 20:03) Zgłoś naruszenie 10

    dot. Pani Aliny. Przecież to PIS w czasie wyborów mówił o wolnej kwocie od podatku. Dlaczego Pani oskarża PO i PSL. PIS powinien wiedzieć co mówi. Ludzie zawierzyli i poszli na nich głosować. Tak jak z 500 zł miłlo być na KAŻDE DZIECKO. Rozumiem, że rodzina ,która ma po jednym dziecku, też powinna dostać. Można wykorzystać na dodatkowe zajęcia po szkole. PIS BARDZO NIE ŁADNIE ZROBIŁ. Okłamali nasz NARÓD. Będziemy pamiętać przed następnymi wyborami...., a może się skróci ich kadencja.... 500 zł zaznaczam NA KAŻDE DZIECKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • jjhk(2015-12-30 18:37) Zgłoś naruszenie 10

    POLSKI nie stac na wieksza wolna kwote od podatku PLANUJA 500zl na dziecko to piorytet

    Odpowiedz
  • Chudy byk(2015-12-30 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie interesuje dlaczego TK przypomniał sobie o tej niezgodności (z 3091 do ok8000 tys),dopiero na końcu (nie) rządów PO-PSL?,a wcześniej milczał jak zaczarowany?

    Odpowiedz
  • Markus_3(2015-12-30 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    nie chcieliście głosować na KORWINA KUKIZA To teraz macie PO PIS SLD RAZEM PSL I reszta mają to głęboko

    Odpowiedz
  • Micho(2015-12-30 08:31) Zgłoś naruszenie 119

    Zobaczymy w przyszłym roku przy ustalaniu budżetu na 2017. Ja tu na dole drabiny społecznej widzę duże nadwyżki w portfelach notabli + emeryturach Krzywonosów, spokojnie poczekam.

    Odpowiedz
  • kaja(2015-12-30 06:38) Zgłoś naruszenie 1810

    Zawsze uważałam że PIS i PO to jedno i zdania nie zmienię.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • alexx(2015-12-29 22:08) Zgłoś naruszenie 256

    Dla nich tak samo tylko stołki są ważne!A myśleliście że będzie inaczej? Że oni są inni??? Przcież tam też same łachudry!

    Odpowiedz
  • WIATR HISTORII ... juz zaczyna sie zbierać (2015-12-29 21:38) Zgłoś naruszenie 358

    KŁAMALI ... przed wyborami , KŁAMIĄ ... po wyborach i będą ... KŁAMAĆ, dopóki nie zmiecie tych neo-Bolszewików z PIS ... WIATR HISTORII. Słusznie apologeta PIS ... niejaki Kurski mawiał, ze .... CIEMNY LUD i tak to kupi. I kupił ... razem z NOCNIKIEM PIS

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • alina(2015-12-29 20:28) Zgłoś naruszenie 1026

    Złodziei z PO PSL -parlamentarzystów powinno sie obłozyc karami finansowymi za stan finansów państwa. Powinna byc odpowiedzialność materialna, bo tak , znowu my, podatnicy -płacimy za ich złodziejstwa, malwersację, korupcję, zamiatanie afer pod dywan. Znowu nie ma odpowiedzialności-grugaśna krecha.

    Odpowiedz
  • Jan(2015-12-29 20:20) Zgłoś naruszenie 1022

    proponuję wizualizację stanu rzeczy -filmik jak reaguje trzoda chlewna,gdy na krótką chwilę się odpędza od koryta kwiczy, chrząka, kotłuje. protestuje.

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2015-12-29 18:48) Zgłoś naruszenie 457

    No cóż, szybko się okazało, że to jest tylko TKM, czyli skok na kasę. Obawiam się, że żadne obietnice nie zostaną spełnione.Powiem wam jak będzie. Najpierw będzie milczenie. Potem będzie rżnięcie głupa, czyli odpowiadanie nie na temat. Potem będzie opóźnianie realizacji, bo są inne ważniejsze sprawy, które warunkują realizację tych, które obiecali. Potem będzie częściowa realizacja - to znaczy część ludzi dostanie, a część nie. Po to, żeby napuścić jednych ludzi na drugich. A kryteria będą idiotyczne - dostaną urodzeni w lutym, maju, sierpniu i listopadzie. Bo to się najlepiej sprawdza. Polacy kolejny raz pokazują, że nie dorośli do własnego państwa.

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2015-12-29 15:58) Zgłoś naruszenie 408

    Może jeszcze ktoś nie zauważył, ale kampania obietnic bez pokrycia (tzw kampania wyborcza dla ciemnego ludu) już się skończyła. Po raz pierwszy w życiu nie poszedłem na wybory i po raz kolejny przekonuję się, że miałem rację. Rząd PO okradł emerytów w 2012, a PIS od zawsze kłamie. Najbardziej nie cierpię oszustów, złodziei i naciągaczy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wika (2015-12-29 15:14) Zgłoś naruszenie 499

    Wolfram, przecież Kaczyński i mnóstwo osób z PiS - u to posłowie od ponad 20 lat, mają dostęp do dokumentów, informacji o budżecie, mogą żądać informacji. Jeśli wiedzieli, że państwa nie stać na podwyższenie kwoty wolnej to po co obiecywali. Po co zaczynają od 500 zł na dziecko, które da menelom forsę na piwko i będą sobie robić dzieci, aby z nich żyć sobie nie kiwając palcem.

    Odpowiedz
  • opt(2015-12-29 15:07) Zgłoś naruszenie 5916

    Posłowie PiS zamiast realizować obietnice wyborcze zajmuje się mataczeniem przy Trybunale Konstytucyjnym , mediach, służbach bezpieczeństwa, a gdzie te ustawy z szuflad, policzonych a dot 500 zł na każde dziecko - podkreślam każde, wyższa kwota wolna od podatku, darmowe lekarstwa dla osób powyżej 75 roku życia...Do roboty PiS-iorki

    Odpowiedz
  • acton(2015-12-29 14:23) Zgłoś naruszenie 2050

    Szkoda, ale daje im czas do nastepnego roku. Po zlodziejskich i rozpustnych rzadach PO nic dziwnego, ze nie ma kasy. Jesli jednak zabraknie pieniedzy za rok, gdy obecny rząd bedzie odpowiadal za podatki i wydatki, to moje poparcie zmieni sie w alert. Na razie zyczę im jak najlepiej w odcinaniu swin od koryt. Kwik na caly swiat, ale mam nadzieję, ze PiSowi nie zabraknie odwagi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kris(2015-12-29 14:14) Zgłoś naruszenie 3811

    Wolfram czyli według Ciebie o to,że PiS chrzanił głupoty to obwiniasz poprzedników.Ogarnij się.W takim razie można wszystko powiedzieć i później zwalić na innych.Tak robi mnóstwo ludzi ponieważ mentalnie to jeszcze niedojrzałe dzieci,które nie potrafią wziąć odpowiedzialności za swoje słowa i czyny.Zawsze ktoś inny jest winny. Ps.dla jasnośći nie głosowałem na PO i PSL

    Odpowiedz
  • IGA(2015-12-29 14:12) Zgłoś naruszenie 1437

    I WIDZICIE BARANY PO CO JEST TK ? WSZYSTKIE ZMIANY W TYM PAŃSTWIE ZABLOKUJE - BO NIEZGODNE Z KONSTYTUCJĄ ? W INNYCH PAŃSTWACH UE SĄ ZGODNE ? , W INNYCH PAŃSTWACH UE MOGĄ BYĆ WYŻSZE ZASIŁKI NA DZIECKO , A U NAS TK ZARAZ POWIE - NIEKONSTYTUCYJNE.TRAKTUJĄ NAS JAK NIEWOLNIKÓW I IDIOTÓW A WY IM JESZCZE WIERZYCIE I BUNTUJECIE SIĘ NIE TAM GDZIE WAS J..BIĄ.

    Odpowiedz
  • P(2015-12-29 13:38) Zgłoś naruszenie 449

    to było nie obiecywać...

    Odpowiedz