Domniemanie legalności zarobkowania: Od 2016 r. trudniej będzie się uchronić przed opodatkowaniem PIT

11.12.2015, 07:14; Aktualizacja: 11.12.2015, 08:09
podatki pieniądze

Od 1 stycznia 2016 r. trudniej będzie obronić się przed podatkami, podnosząc tezę, że zarabialiśmy na czymś, co w zasadzie nie powinno mieć miejsca.źródło: ShutterStock

Od początku 2016 roku znacznie trudniej będzie się uchronić przed opodatkowaniem PIT, gdyż obowiązywać będzie domniemanie legalności zarobkowania.

Truizmem jest twierdzenie, że państwo nie powinno zarabiać na nieuczciwości swoich obywateli. Ewentualne partycypowanie poprzez podatki w zyskach z działań nielegalnych mogłoby być postrzegane jako forma dorozumianej akceptacji tego rodzaju praktyk.


Pozostało 95% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • m(2015-12-11 08:38) Zgłoś naruszenie 01

    W większości zarabia się tyle co nic „wlał-wylał” a tu stale jakieś utrudnienia szykują, podział ‘klasowy” wygląda tak bogaci około 10 % i biedni reszta, niedługo może być tak jak pokazują tendencję światową - bogaci 1% zatem mniej „przekręceni” prze innych towarzyszy bogatych, państwo, samorząd, pseudopomocowe instytucje, mające środki ale nie wiadomo dla kogo, przykładem ma być „bogaty” muzłumanin, któremu dali jak mówią w mediach dużo pieniędzy jednorazowo 2 tysiące euro by wysadził się w powietrze, odpowiednik w Polsce ze 2 tysiące złotych, na dzisiaj nabędziesz za to niewiele, majątki wokół powstają z unii biorą czy w lotto wygrywają bo wkoło słychać tylko ze nikt na nic nie ma albo ma mało lub sam brałby stale tyciace, dziesiatki, setki a innym najlepiej nie płacił nic lub marnie a ceny główn. nieruchomosci, samochodów, bankowe trzymane przez różne mafie od lat zwyżkują gdy innych upodla się stale, miejsce tych „twórców” i ich popleczników podatkowo-zusowych i podobnych dla ubogich w większości obywateli w tym kraju jest raczej w więzieniach jak mają honor niech oddadza wszelką włądzę, lepsze to niż ciągłe kłótnie z których nic nie wynika poza dalszym ubożeniem i działaniem na pokaz i to w luksusach jeszcze !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane