statystyki

PiS: Podatek od sklepów wielkopowierzchniowych będzie najprawdopodobniej zależeć od wysokości obrotu

autor: Mariusz Szulc08.12.2015, 07:25; Aktualizacja: 08.12.2015, 08:32
Wysokość podatku będzie zależeć od wysokości obrotu.

Wysokość podatku będzie zależeć od wysokości obrotu.źródło: ShutterStock

Wysokość podatku od sklepów wielkopowierzchniowych będzie najprawdopodobniej zależeć od wysokości obrotu – powiedział wczoraj poseł PiS Adam Abramowicz podczas debaty zorganizowanej przez „Gazetę Polską” i Instytut Staszica.

Adam Abramowicz, który jest także przewodniczącym zespołu pracującego nad wprowadzeniem nowego podatku, zastrzegł, że jest zbyt wcześnie, aby przesądzać o szczegółach. Nie potwierdził także daty wejścia w życie ustawy o nowej daninie. Zapewnił jednak, że PiS się z niej nie wycofa, bo liczy nie tylko na dodatkowe wpływy, ale i na to, że przywróci ona zdrową konkurencję rynkową.

Adam Abramowicz zapewnił też, że projekt będzie poddany szerokim konsultacjom ze wszystkimi zainteresowanymi organizacjami. Na ich brak zwróciła uwagę Renata Juszkiewcz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Krytycznie wypowiadała się również o samym pomyśle podatku. Stwierdziła, że zmusi on sieci handlowe do redukcji zatrudnienia, a nawet wycofania się z Polski.

Odniosła się także do zarzutu podnoszonego przez posłów PiS o niewielkich wpływach z CIT generowanych przez sieci handlowe (w 2013 r. było to 440 mln zł, co stanowiło 0,47 proc. ich przychodów). Jej zdaniem odpowiadają za to niska rentowność sieci i duże wydatki na inwestycje rozwojowe. Poseł PiS Paweł Lisiecki zwrócił jednak uwagę, że to permanentna sytuacja i trudno podejrzewać duże firmy handlowe o działalność charytatywną.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Bolo(2015-12-08 09:12) Zgłoś naruszenie 31

  Oburzoby lemingu morda w kubel. Twoj okres dla Polski sie skonczyl. Teraz my pijemy szampana a Ty ze swoja armia miernot intelektualnych dalej produkuj sie na forach !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-12-08 20:39) Zgłoś naruszenie 10

  A sklepy mało powierzchniowe będą okradane PO staremu .

  Odpowiedz
 • Oburzoby(2015-12-08 08:42) Zgłoś naruszenie 13

  "najprawdopodobniej"? I TO SA TE PELNE SZUFLADY "gotowych ustaw"? Co za debile glosowaly na tych leni i pasozytow... Rozwalanie panstwa !

  Odpowiedz
 • deryl(2015-12-09 20:22) Zgłoś naruszenie 01

  No i chwała niebiosom, tylko zeby uwzględniał interesy małych handlowych przedsiębiorstw rodzinnych

  Odpowiedz
 • awang(2015-12-10 10:36) Zgłoś naruszenie 00

  jeszcze powinno być tak ze wszyscy będa płacić, czyli takie komputroniki, telekomy, tesco itp, niezaleznie od wielkości.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane