statystyki

Siłownia dla urzędu nie tylko ze środków publicznych

autor: Mariusz Szulc02.11.2015, 07:51; Aktualizacja: 02.11.2015, 11:18

Izba Skarbowa we Wrocławiu zamówiła karnety na siłownię dla swoich pracowników za prawie 2 mln zł. Odpiera jednak zarzuty o niegospodarność.

Zamówienie dotyczy 1300 karnetów na usługi sportowe dla pracowników dolnośląskich urzędów i ich rodzin. Umowa została zawarta na 15 miesięcy. Przetarg wygrała firma, która zaproponowała cenę brutto 1 987 500 zł.

Ewa Tarnowska, rzeczniczka prasowa wrocławskiej izby, wyjaśnia, że karnety dla osób towarzyszących i dzieci są w całości opłacane ze środków własnych pracowników. Dofinansowanie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (w wysokości od 10 do 50 proc.) dotyczy tylko zatrudnionych w dolnośląskiej administracji podatkowej i jest uzależnione od dochodów przypadających na osobę w ich rodzinie. I tak, z dofinansowania w wysokości 50 proc. skorzystają tylko pracownicy, których miesięczny dochód jest niższy niż 2700 zł. Resztę płatności pokrywa zatrudniony z własnych środków.

– Tym samym na kwotę blisko 2 mln zł składa się zarówno wartość dofinansowania z funduszu socjalnego, jak i środki własne pracowników korzystających z karnetów – wyjaśniła Ewa Tarnowska.


Pozostało jeszcze 35% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane