statystyki

Siłownia dla urzędu nie tylko ze środków publicznych

autor: Mariusz Szulc02.11.2015, 07:51; Aktualizacja: 02.11.2015, 11:18

Izba Skarbowa we Wrocławiu zamówiła karnety na siłownię dla swoich pracowników za prawie 2 mln zł. Odpiera jednak zarzuty o niegospodarność.

Zamówienie dotyczy 1300 karnetów na usługi sportowe dla pracowników dolnośląskich urzędów i ich rodzin. Umowa została zawarta na 15 miesięcy. Przetarg wygrała firma, która zaproponowała cenę brutto 1 987 500 zł.

Ewa Tarnowska, rzeczniczka prasowa wrocławskiej izby, wyjaśnia, że karnety dla osób towarzyszących i dzieci są w całości opłacane ze środków własnych pracowników. Dofinansowanie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (w wysokości od 10 do 50 proc.) dotyczy tylko zatrudnionych w dolnośląskiej administracji podatkowej i jest uzależnione od dochodów przypadających na osobę w ich rodzinie. I tak, z dofinansowania w wysokości 50 proc. skorzystają tylko pracownicy, których miesięczny dochód jest niższy niż 2700 zł. Resztę płatności pokrywa zatrudniony z własnych środków.

– Tym samym na kwotę blisko 2 mln zł składa się zarówno wartość dofinansowania z funduszu socjalnego, jak i środki własne pracowników korzystających z karnetów – wyjaśniła Ewa Tarnowska.


Pozostało 35% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane