Petru na kongresie programowym: Proponujemy 16-procentową stawkę podatków PIT, CIT i VAT

19.09.2015, 12:34; Aktualizacja: 19.09.2015, 13:41
Lider ugrupowania Ryszard Petru podczas kongresu programowego Nowoczesnej w Warszawie.

Lider ugrupowania Ryszard Petru podczas kongresu programowego Nowoczesnej w Warszawie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

3 razy 16 procent - to propozycja podatkowa Nowoczesnej. W Warszawie odbył się kongres programowy ugrupowania.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Mork(2015-09-22 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    No proszę, ilu tuż przed wyborami pojawiło się obrońców uciśnionych frankowiczów. Zdaje się, że jeszcze niedawno większość była przeciwna udzielaniu im pomocy przez państwo. No ale, kiedy wiatr dziejów wieje, to i pomniejsze chorągiewki na nim powiewają. Przykro mi, ale nawet rekomendacje analityków nie zwalniają z własnego rozumowania.

    Odpowiedz
  • garfield(2015-09-21 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    petru jest niewiarygodny , najpierw namawił żeby ludzie odkładali pieniądze w OFE a potem jako doradca premiera bral udział w kradzieży prywatnych funduszy

    Odpowiedz
  • Notanymore(2015-09-21 00:50) Zgłoś naruszenie 00

    Osobiście - też żałuję, że założyciel tego bardzo ciekawego ugrupowania jest tak bardzo "umoczony w sprawę kredytów CHF" ale to jego problem.
    Największą szkodą jest to, że teraz - kiedy wszyscy jesteśmy już mądrzejsi - ten Pan nie staje w obronie setek tysięcy rodaków.
    Ten Pan stoi twardo po stronie tych, dla których przez wiele lat pracował.
    Po stronie zachodnich bankowców, którzy doprowadzili do tego, że kredytobiorcy mają coraz więcej do oddania - mimo, że od ok 10 lat miesiąc w miesiąc spłacają swój dług.
    Przecież wystarczy, że szef jakiegoś np: zachodniego banku mającego filię w Polsce dogada się z szefem Narodowego Banku Szwajcarii - ten ogłosi kolejną decyzję zgodna z określoną sugestią i miliony kredytobiorców w całej Europie będą płacić jeszcze więcej. Te kredyty naprawdę są jak zakłady bukmacherskie. Dostrzeżono to już w wielu krajach. W Polsce jakoś temat jest pomijany. Uważa się, że to załamałoby polską gospodarkę co jest kompletną bzdurą. Można ten temat rozwiązać tak, żeby nic wielkiego się nie stało. Dowody na to są w innych krajach, które twardo stoją po stronie swoich obywateli.

    Najlepsze jest to, że nikt z tych kredytobiorców ani osób, które sprzedawały wówczas swoje nieruchomości nigdy franków na oczy nie widział!
    To wszystko było jedną wielką mistyfikacją. A tego dowiedzieliśmy się dopiero ostatnio - gdy temat zaczął być głębiej drążony.

    Pan Petru też mógł się pomylić i ja to rozumiem.
    Ale dlaczego NADAL broni obcych finansistów zamiast pokrzywdzonych rodaków?



    Kolejna rzecz to temat bieżący. Uchodźcy.

    Tu też Nowoczesna stoi po stronie Niemiec, Francji i innych zamożnych państw nakładając sobie maskę miłosierdzia i europejskości.

    Tego problemu nie rozwiążemy przyjmując uchodźców. To tylko na chwilę złagodzi skutki problemu. Tu trzeba rozwiązać PRZYCZYNY. A te tkwią tam na miejscu w Syrii, Libii, Somalii itd

    Nowoczesna powinna stać po stronie tych, którzy myślą szeroko, modernistycznie. Po stronie tych którzy chcą faktycznie pomóc tym ludziom w ich własnych krajach a nie tylko rozwiązywać problem przez łagodzenie jego skutków.

    Nowoczesna powinna popierać stanowisko krajów Grupy Wyszehradzkiej gdzie prym wiodą Czechy i Słowacja a Polska, która miała aspiracje lidera regionu chowa się za plecami tych małych krajów.

    Gdyby w tych dwóch kwestiach Nowoczesna zajęła odważne, modernistyczne stanowisko - to miała by szanse coś zdziałać.

    Niestety chyba jest już za późno. I nie chodzi o to, że są tam tacy czy inni ludzie. Oczywiście, że POPIS-owska klika mogła by się ich bać.
    Taką postawą mimo całkiem dobrego programu Nowoczesna sama strzela sobie w stopę.

    Odpowiedz
  • guru122(2015-09-20 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Liberałom spod znaku pana Leszka B. już dziękujemy, nie sprawdzili się.

    Odpowiedz
  • Vitek(2015-09-20 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    Po pierwsze: wskażcie 3 ekonomistów, którzy odradzali kredyty we frankach przed 2008 rokiem. Po drugie: Nowoczesna ma realny program gospodarczy, który można wdrożyć z korzyścią dla kraju. Która inna partia ma coś podobnego? PSL z liderem zespołu disco polo Bayer Full czy może Kukiz z hip-hopowcem Liroyem? Histeryczna reakcja na Nowoczesną to moim zdaniem wynik tego, że tam są ludzie młodzi, nie będący zawodowymi politykami przyspawanymi do koryta. Ta klika która rządzi od 25 lat na pewno się tych ludzi boi. Ćwierć wieku, a oni dalej nienasyceni. PO i PiS to jedno.

    Odpowiedz
  • Petru to oszust i łajdak PO AWS !!!(2015-09-20 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Petru to antypolski łajdak prowadzący kontynuację grabieży Polski dawnego antypolskiego siedliska AWS !
    Petru nie uda ci się łajdaku zmylić Polaków !

    Odpowiedz
  • Notanymore(2015-09-20 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Polecałbym zrobienie porządku z zagranicznymi bankami, które dosłownie wysysają z Polski ogromne pieniądze ciężko wypracowywane przez Polaków. Jesteśmy jako kraj już na takim etapie rozwoju, że nie potrzebujemy wsparcia jak to było na początku lat 90-tych. Teraz potrzebujemy polskich banków inwestujących nasze pieniądze w Polsce a nie wysyłających zyski do Berlina, Paryża, Rzymu a nawet Lizbony.
    Ale Pan Petru tego problemu nie zauważa. Wiadomo z jakich przyczyn.

    Tego, że głośno zachęcał do kredytów CHF a później sam po cichu przewalutował swój kredyt na złotówki - też Pan nie chce poruszać.

    Gdyby uczciwie przyznał Pan, czym są kredyty CHF i zadeklarował pomoc dla tych, którzy wtedy m.in. Panu uwierzyli - to miałby Pan szansę na mój głos.

    Niestety - idzie Pan w zaparte broniąc zachłannych zagranicznych bankierów.

    Sam projekt Nowoczesnej - podoba mi się ale przez Pana wcześniejsze decyzje i dzisiejszą postawę jest spalony już na starcie...

    Odpowiedz
  • egon(2015-09-20 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety panie Petru, strzeliłeś pan sobie w stopy emigrantami. Lekceważenie zdania społeczeństwa nie wróży dobrze żadnej partii. PO dla przykładu kilka razy olało zdanie Polaków, i teraz pikuje tak mocno, że wkrótce zaryje dziobem w dno.

    Odpowiedz
  • EU(2015-09-20 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Petru niech ,jesteś większym kłamcą wyborczym niż ten Balcerowicz (Aaron Bucholtz z "ziemi obiecanej?)

    Odpowiedz
  • To już było p.Petru(2015-09-20 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    2007r. 3x15(PIT,CIT,VAT) obiecywał Tusk . Obiecywał też zniesienie podatku Belki, "haraczu" RTV, podatek liniowy itd...I tak minęło kolejnych 8 lat

    Odpowiedz
  • ALA(2015-09-20 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    TA RETORYKA PRZEKONYWANIA PRZYPOMINA MI TĄ KIEDYŚ ZA WŁADZĄ RADZIECKĄ .Rządzący często biorą przykłady z innych krajów , które nijak nie przystają potem do realiów życia POLAKÓW a politycy słowa bieda , bezrobocie , dzielenie społeczeństwa i POLSKI na A , B i C skrzętnie omijają ,zastępując słowem uchodżcy.

    Odpowiedz
  • RABBI(2015-09-20 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ten przykład z VAT-em i sedesem to ściema.
    Jak mówi to EKONOMISTA to nie ma pojęcia o prawidłowym wstawianiu faktur.
    Poprawnie : pozycja nr. 1 Sedes - 23% VAT,
    pozycja nr.2 - montaż - 8 % VAt

    Już tacy cwaniacy byli w tym kraju i wystawiali takie faktury - teraz płacą pieniądze do skarbówki.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-09-19 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ten akurat numer "na Petru" , to POdwyżka podatków .

    Odpowiedz
  • ech(2015-09-19 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ma być nowocześnie i uczciwie to poproszę o informacje kto finansuje to przedsięwzięcie.

    Odpowiedz
  • x(2015-09-19 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    kto to jest ? bo wyglada niepoważnie

    Odpowiedz
  • krakus(2015-09-19 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    To ma być ekonomista pierdoły opowiada żeby go tylko wybrać a potem powie że on nic nie morze zrobić

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-09-19 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego wg sprawiedliwosci jakiejś tam "społecznej", a nie wg sprawiediwości ? Co to jest sprawiedliwosć - to wiem, ale sprawiedliwosć społeczna - co to za ściema ?

    Odpowiedz
  • Misiek(2015-09-19 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    A co z mundurowymi??? Boicie się...

    Odpowiedz