Posłowie i rząd poproszą senatorów o naprawienie ich zdaniem sejmowego błędu dotyczącego ustawy o rozstrzyganiu wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

Jak czytamy w gazecie, 10 lipca Sejm uchwalił zasadę, że niedające się usunąć wątpliwości prawa podatkowego organy skarbowe rozstrzygają na korzyść podatników. To propozycja prezydenta Bronisława Komorowskiego. Eksperci twierdzą jednak, że ustawa nie jest korzystna dla podatników, bo fiskus nigdy nie ma wątpliwości co do prawa podatkowego. Na skutek głosowania posłów wyparta została propozycja lepiej oceniana przez specjalistów - komisyjno-rządowa. Mówiła ona o tym, że w razie pojawienia się różnych interpretacji, stosowana będzie najkorzystniejsza dla podatników.

Stojąca na czele sejmowej komisji finansów Krystyna Skowrońska ocenia, że uchwalona przez Sejm ustawa nie gwarantuje poprawienia sytuacji podatników. "Zależy nam, aby senatorowie to poprawili" - powiedziała. Dodała, że rozmawiała już w tej sprawie z przewodniczącym senackiej komisji, która wkrótce zajmie się nowelizacją.