"Jeśli chodzi o to, co pokazuje się w tej chwili w "Gazecie Wyborczej", powiem - nie jest to informacja moja żadna oficjalna. Mogę powiedzieć tylko tyle, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy" - mówiła premier Kopacz na środowej konferencji prasowej w Legionowie.

Kopacz dodała, że o "o kompleksowym programie w zakresie podatków" będzie mówić dopiero na początku września, gdy będzie ogłaszać szczegóły programu PO.

Propozycja zerowego podatku PIT dla młodych - jak pisała w tym tygodniu "GW" - ma ułatwić im wejście na rynek pracy i start w dorosłość; koszt tego rozwiązania nie jest znany, ale gazeta szacuje go na 2 mld zł, przy założeniu, że dochody młodych podatników są zwykle niewielkie.

"Tego typu propozycje nie były analizowane przez Ministerstwo Finansów, mimo że różnego rodzaju rozwiązania są przez nas rozpatrywane" - powiedziała PAP w środę rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż. Dodała, że do czasu podjęcia przez premier jakichkolwiek decyzji związanych ze zmianami podatkowymi resort nie będzie komentował doniesień medialnych.