statystyki

Nauka latania w kosztach podatkowych

autor: Mariusz Szulc06.07.2015, 07:22; Aktualizacja: 06.07.2015, 08:27
Przedsiębiorca produkujący aplikacje wykorzystywane w branży lotniczej może pomniejszyć przychód o wydatki na kurs pilotażu – potwierdził dyrektor katowickiej izby.

Przedsiębiorca produkujący aplikacje wykorzystywane w branży lotniczej może pomniejszyć przychód o wydatki na kurs pilotażu – potwierdził dyrektor katowickiej izby.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca produkujący aplikacje wykorzystywane w branży lotniczej może pomniejszyć przychód o wydatki na kurs pilotażu – potwierdził dyrektor katowickiej izby.

Dzięki licencji pilota uniknie bowiem wydatków na angażowanie profesjonalistów do przeprowadzania lotów testowych. Te zaś są wymagane, aby mógł sprzedać swój produkt zainteresowanym podmiotom.

Pytanie zadał informatyk prowadzący działalność gospodarczą. W ramach kolejnego zlecenia miał opracować aplikację pomagającą pilotom w nawigacji, m.in. w odczytywaniu pomiarów lotu.

Aby jednak prawidłowo wykonać zamówienie, informatyk musiał powiększyć swoją wiedzę o lotnictwie i wykonać niezbędne testy oprogramowania na pokładzie samolotu. To wiązałoby się z dużymi wydatkami na angażowanie profesjonalistów. Informatyk postanowił więc sam zrobić kurs pilotażu i uzyskać licencję pilota. To pozwoliłoby mu samodzielnie przeprowadzać loty testowe i uchroniłoby go przed poważnymi wydatkami.

W związku z tym informatyk zapytał dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach, czy pieniądze, które wyda na kurs, może rozliczyć jako koszty podatkowe. Uważał, że tak, skoro będą one związane z prowadzoną działalnością gospodarczą i uzyskiwanymi przychodami.


Pozostało 29% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane