statystyki

Operacja to nie rehabilitacja

autor: Agnieszka Pokojska03.07.2015, 07:52; Aktualizacja: 03.07.2015, 08:57

Nie można odliczyć wartości endoprotezy, jeżeli podana na fakturze cena zawiera również koszty samej operacji – stwierdził dyrektor katowickiej izby.

O interpretację wystąpił niepełnosprawny, któremu przykurcz stawu uniemożliwiał chodzenie, a zabiegi rehabilitacyjne nie dawały żadnej poprawy. Lekarz zalecił więc operację wszczepienia endoprotezy. Podatnik nie chciał czekać na zabieg refundowany przez NFZ i zapłacił za niego z własnej kieszeni. Koszt zabiegu i endoprotezy chciał odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Powoływał się na wyrok z 17 listopada 2011 r. (sygn. akt II FSK 1927/09), w którym Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że jeżeli zabieg chirurgiczny jest niezbędny i konieczny do przywrócenia ograniczonych funkcji, zmniejszenia następstw nieodwracalnych zmian lub wyrównania ich w takim stopniu, aby poszkodowanemu przywrócić społecznie przydatną sprawność, to stanowi on część rehabilitacji zmierzającej do maksymalnego przywrócenia sprawności.


Pozostało jeszcze 39% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane