statystyki

VAT od paliwa jednak odliczymy, ale to propozycja dla odważnych

autor: Radosław Kowalski29.06.2015, 09:25; Aktualizacja: 29.06.2015, 09:45

No i stało się (a raczej stanie za chwilę) – wśród lamentów, ile to fiskus straci na 50-proc. VAT od paliwa do osobówek, od III kwartału podatnicy będą mogli odliczać maksymalnie połowę podatku naliczonego przy nabyciu paliwa do pojazdów samochodowych.

Przyznaję: nie wierzyłem! Jeszcze kilka miesięcy temu na każde pytanie dotyczące VAT od paliwa do osobówek odpowiadałem, że wprawdzie wyłączenie takiego prawa obowiązuje do końca czerwca 2015 r., ale na pewno coś wymyślą i przedłużą ten zakaz do końca 2016 r., a potem do 2018 r. Biję się w pierś – nie wymyślili, myliłem się, parlament nie przedłużył zakazu odliczania VAT (może przesadzam, ale mamy rok podwójnie wyborczy – przypadek?).

Zachowałem się jak ten niewierny Tomasz i dopóki nie zobaczyłem, dopóty nie uwierzyłem (tak na marginesie jeszcze na początku czerwca zdarzało mi się napomknąć, że gdyby się postarali, to jeszcze by zdążyli...).


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane