statystyki

Urząd nie zna się na psach i nie powinien żądać podatku

autor: Patrycja Dudek02.06.2015, 07:19; Aktualizacja: 02.06.2015, 08:08
WSA stwierdził nawet, że fiskus nie ma wiedzy na temat hodowli psów i nie może stawiać się w roli biegłego, stwierdzając, które czynności są niezbędne dla jej rozwoju, a które nie.

WSA stwierdził nawet, że fiskus nie ma wiedzy na temat hodowli psów i nie może stawiać się w roli biegłego, stwierdzając, które czynności są niezbędne dla jej rozwoju, a które nie.źródło: ShutterStock

Opłaty za chipowanie czworonogów czy za wstęp na wystawę pobierane przez Związek Kynologiczny są zwolnione z VAT. Chyba że przewyższają poniesione koszty – orzekł NSA.

Chodziło o Związek Kynologiczny zrzeszający hodowców, właścicieli i miłośników psów rasowych. Od 1948 r. prowadzi on działalność statutową w oparciu o wytyczne Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI). W związku z tym zajmuje się m.in. chipowaniem i tatuowaniem zwierząt, wpisywaniem ich do księgi rodowodowej, wydaniem metryk i rodowodów oraz organizowaniem szkoleń i wystaw. Stowarzyszenie pobiera od swoich członków wpisowe i składki. Ale np. za udział w wystawie muszą oni dodatkowo zapłacić. Również zwykli widzowie płacą za wstęp na wystawę i ew. korzystanie z miejsca parkingowego.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane