statystyki

Czy procedurę uproszczoną można stosować do produktów akcyzowych

autor: Iwona Krucka20.04.2015, 09:49

Firma produkuje paliwa silnikowe i chciałaby stosować procedurę uproszczoną w miejscu. Ponieważ sama nie ma zgody na taką procedurę, chciałaby z niej korzystać za pośrednictwem swojego przedstawiciela – agencji celnej. Czy będzie to możliwe?

Procedura uproszczona w miejscu, o której mowa w art. 76 ust. 1 Wspólnotowego Kodeksu Celnego (dalej: WKC), jest zdecydowanie najpowszechniej stosowaną wśród przedsiębiorców procedurą uproszczoną. Jedną z jej głównych korzyści jest możliwość obejmowania importowanych towarów np. procedurą dopuszczenia do obrotu w pomieszczeniach osoby zainteresowanej lub w innych miejscach wyznaczonych lub uznanych przez organy celne. Przyśpiesza to odprawę celną i umożliwia późniejsze zbiorcze (najczęściej na koniec miesiąca rozliczeniowego) rozliczenia należności celnych z tytułu importu. Aby stosować procedurę uproszczoną w miejscu, potrzebne jest zezwolenie organu celnego wydane dla podmiotu zainteresowanego.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane