statystyki

Protokoły budowlane a VAT. Spór trwa

autor: KaJ23.03.2015, 18:00
mieszkanie, dom, budowa

W nowych regulacjach nie ma wprost mowy o protokołach zdawczo-odbiorczychźródło: ShutterStock

Po nowelizacji, która weszła w życie ponad rok temu, kwestią problematyczną stała się data wykonania usługi budowlanej. Czy faktycznie cokolwiek się w tym zakresie zmieniło?

Obecnie obowiązek podatkowy od usług budowlanych powstaje z datą wystawienia faktury, lecz nie później niż 30. dnia od dnia wykonania usług (art. 19 ust. 5 pkt 3a). Organy prezentują stanowisko, zgodnie z którym nie ma żadnej podstawy do tego, aby utożsamiać datę wykonania usługi budowlanej z dniem podpisania dokumentu świadczącego o przyjęciu/odbiorze robót budowlanych (np. dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji nr IPPP1/443-1191/13-2/Mpe).


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane